„Służba leśna” – Klub Komediowy wypuszcza swój pierwszy teledysk

Jak mogłoby wyglądać spotkanie najbardziej charakterystycznych, niedorzecznych i lirycznych bohaterów z niemal wszystkich spektakli pisanych wyprodukowanych przez Klub Komediowy: „Fabularnych przewodników po…”, „Hotelu Asteroid” i „Pod sennym szerszeniem”? Nie ma takiej sceny, która pomieściłaby tak wybuchową i absurdalną mieszankę osobowości. Jest jednak internet i wyobraźnia fotografa i reżysera Kobasa Laksy!.

W ten sposób powstał pierwszy profesjonalny teledysk Klubu Komediowego! Premiera klipu do utworu „Służba leśna” odbyła się 10 października w Klubie Komediowym – tuż po spektaklu „Pod sennym szerszeniem”, z którego pochodzi utwór. Spektakl jest szaloną, slapstikowo przerażają zabawą gatunkową Klubu Komediowego, a na poziomie tematycznym dotyka najbardziej aktualnych napięć społecznych – gdzie kwestie ekologii i leśnictwa przecinają się z kwestiami egoizmu i zaniechania.

W „Służbie leśnej” Kobas Laksa skorzysta z konwencji animowanej, której użył również w klipie do piosenki „Abduł Bey” grupy Jazz Band Młynarski-Masecki, za który został nagrodzony Fryderykiem. – „W teledysku nawiązuję do stylistyki memów i spotów wyborczych, które z nadmiernie przerysowanej dramaturgii robią walor. Podobnie jak w przekazach medialnych dotyczących bieżących wydarzeń, trudno dociec, kto ma rację i czy w ogóle jest jakaś racja…” – mówi twórca klipu. Postacią, która przeprowadzi nas przez ten gąszcz absurdu, jest Persefal Kortland, wysłannik wydziału leśnej indagacji, grany w „Pod sennym szerszeniem” przez Grzegorza Kwietnia. A wszystko w tonacji rodem z najdziwniejszych kreskówek i z elektronicznym brzmieniem kompozycji Radka Łukasiewicza (Bisz/Radex, Pustki).

Dodaj komentarz