Albo Inaczej 2: Justyna Święs interpretuje „Czerwoną sukienkę”

„Nic nie działa jak czerwona sukienka” śpiewał na swoim debiutanckim albumie „Polepione dźwięki” Fisz. Dziś, po osiemnastu latach do klasycznego utworu Bartosza Waglewskiego wraca Justyna Święs. „Czerwona sukienka” znalazła się na albumie Albo Inaczej 2, który swoją premierę miał 25 maja.

Utwór, który przez serwis T-Mobile Music zaliczony został do grona najważniejszych polskich utworów hip-hopowych, w interpretacji wokalistki The Dumplings zyskał nowy blask, stając się delikatną piosenką o miłości. W wywiadzie dla portalu Newonce.net piosenkarka opowiadała: „Ta piosenka wydała mi się największym wyzwaniem, jakiego można było się podjąć przy tym projekcie. Wszyscy mówili: Co? Taki męski kawałek? I do tego tak długi? To wszystko oczywiście tylko bardziej mnie nakręcało.” Efekt jej prac z Mariuszem Obijalskim, producentem muzycznym projektu Albo Inaczej, okazał się być wyjątkowo subtelny i liryczny.

Albo Inaczej 2 na żywo usłyszymy już w ten weekend – 23 czerwca w ramach projektu H&M Music. Na scenie gościnnie pojawią się: Daria Zawiałow, Grammatik, Igo (Bass Astral x Igo), W.E.N.A., Monika Borzym, Ralph Kamiński oraz Te-Tris.

Dodaj komentarz