Jakie seriale kręcono w Łodzi?

8) Jakie seriale kręcono w Łodzi - ULTRAVIOLETNie tak dawno wyemitowano pierwszy odcinek serialu Ultraviolet – nowej produkcji stacji telewizyjnej AXN należącej do koncernu Sony Pictures Television. Jego akcja toczy się w Łodzi. Nie licząc jednego dnia zdjęciowego w Ozorkowie, filmowcy przez trzy miesiące nie opuszczali Łodzi.

Nie jest to jednak pierwszy serial, który nakręcono w tym mieście. Zatem: jakie seriale kręcono w Łodzi?

Daleko od szosy – serial legenda! Polska produkcja z 1976 roku w reżyserii Zbigniewa Chmielewskiego, w której śledzimy losy Leszka Góreckiego. Mężczyzna trafia do Łodzi, gdzie pracuje jako kierowca autobusu i jednocześnie uczy się w szkole wieczorowej w Technikum Samochodowym. W Łodzi Leszek poznaje też swoją przyszłą żonę Anię8) Jakie seriale kręcono w Łodzi - KOMISARZ ALEX, studentkę biologii. W daleko od szosy możemy zobaczyć m. in. ul. Narutowicza, dworzec Łódź Kaliska, plac Wolności, ul. Piotrkowską, plac Niepodległości.

Komisarz Alex – serial kryminalny nadawany od 2012 roku w Telewizji Polskiej, opowiadający o śledztwach prowadzonych przez komisarza policji i jego psa Alexa, oraz członków wydziału zabójstw łódzkiej policji.

Stawka większa niż życie – serial powstał w latach powstał w latach 1967-68. Hans Kloss pojawiał się, m.in. na ul. Moniuszki, ul. Piotrkowskiej, al. Kościuszki, ul. Struga, ul. Sienkiewicza i ul. Gdańskiej.

Kariera Nikodema Dyzmy – Jego scenariusz powstał na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. W serialu została przedstawiona historia zawrotnej kariery bezrobotnego urzędnika, który dzięki szczęśc8) Jakie seriale kręcono w Łodzi - BODOiu, zbiegowi okoliczności, zdobywa wielki majątek i władzę. W produkcji zobaczymy m.in. ul. Moniuszki, al. 1 Maja i ul. Piotrkowską.

Bodo – serial powstał w 2016 roku i opowiada historię Eugeniusza Bogo, przedwojennego aktora i piosenkarza. Za plenery służyły m.in. ulice Piotrkowska i Moniuszki.
Ale to nie wszystko! W Łodzi powstały też zdjęcia do Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa, 07 zgłoś się, Kapitan Sowa na tropie czy Paradoks.

Wioletta Czarna

Dodaj komentarz