Jakie seriale kręcono w Łodzi?

8) Jakie seriale kręcono w Łodzi - ULTRAVIOLETNie tak dawno wyemitowano pierwszy odcinek serialu Ultraviolet – nowej produkcji stacji telewizyjnej AXN należącej do koncernu Sony Pictures Television. Jego akcja toczy się w Łodzi. Nie licząc jednego dnia zdjęciowego w Ozorkowie, filmowcy przez trzy miesiące nie opuszczali Łodzi.

Nie jest to jednak pierwszy serial, który nakręcono w tym mieście. Zatem: jakie seriale kręcono w Łodzi?

Daleko od szosy – serial legenda! Polska produkcja z 1976 roku w reżyserii Zbigniewa Chmielewskiego, w której śledzimy losy Leszka Góreckiego. Mężczyzna trafia do Łodzi, gdzie pracuje jako kierowca autobusu i jednocześnie uczy się w szkole wieczorowej w Technikum Samochodowym. W Łodzi Leszek poznaje też swoją przyszłą żonę Anię8) Jakie seriale kręcono w Łodzi - KOMISARZ ALEX, studentkę biologii. W daleko od szosy możemy zobaczyć m. in. ul. Narutowicza, dworzec Łódź Kaliska, plac Wolności, ul. Piotrkowską, plac Niepodległości.

Komisarz Alex – serial kryminalny nadawany od 2012 roku w Telewizji Polskiej, opowiadający o śledztwach prowadzonych przez komisarza policji i jego psa Alexa, oraz członków wydziału zabójstw łódzkiej policji.

Stawka większa niż życie – serial powstał w latach powstał w latach 1967-68. Hans Kloss pojawiał się, m.in. na ul. Moniuszki, ul. Piotrkowskiej, al. Kościuszki, ul. Struga, ul. Sienkiewicza i ul. Gdańskiej.

Kariera Nikodema Dyzmy – Jego scenariusz powstał na podstawie powieści Tadeusza Dołęgi-Mostowicza. W serialu została przedstawiona historia zawrotnej kariery bezrobotnego urzędnika, który dzięki szczęśc8) Jakie seriale kręcono w Łodzi - BODOiu, zbiegowi okoliczności, zdobywa wielki majątek i władzę. W produkcji zobaczymy m.in. ul. Moniuszki, al. 1 Maja i ul. Piotrkowską.

Bodo – serial powstał w 2016 roku i opowiada historię Eugeniusza Bogo, przedwojennego aktora i piosenkarza. Za plenery służyły m.in. ulice Piotrkowska i Moniuszki.
Ale to nie wszystko! W Łodzi powstały też zdjęcia do Niewiarygodnych przygód Marka Piegusa, 07 zgłoś się, Kapitan Sowa na tropie czy Paradoks.

Wioletta Czarna

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test AntySPAMowy *