Patrząc na wykonane przez niego graffiti, otrzymywałam dostęp do własnej duszy. Sztuka, którą tworzył, nadawała nowego znaczenia mojemu życiu. Nie wiedziałam, kim jest. Nie miałam pojęcia, jak wygląda. Nigdy nie potrafiłabym go odnaleźć w tłumie ani nie poznałabym go, gdyby stał naprzeciw mnie. Chciałam go odnaleźć. Czułam, że jest mi przeznaczony. Pomyślicie, że to pewnie głupota. W końcu, jak można oddać swoje serce komuś, z kim nigdy się nie rozmawiało. Znałam tylko jego sztukę. Stworzone przez niego obrazy poruszały najczulsze struny mojej duszy. Czułam, że tylko on mnie rozumiał. Wiedziałam, że jest moją drugą połówką. Bratnią duszą, której jeszcze nigdy nie spotkałam. Znałam jego obrazy. Miałam wrażenie, że w nich zawarte są wszystkie jego tajemnice. Kochałam go. Pragnęłam. Wiedziałam, że dłużej tego nie wytrzymam. Musiałam go odnaleźć. Nadszedł czas, abym w końcu przestałą się czaić i ruszyła w pogoń za mężczyzną, którego pokochałam…
Ekscentryczna miłość, wrażliwość przepełnionych smutkiem dusz, jedna noc mogąca wywrócić do góry nogami całe życie. Cath Crowley stworzyła powieść pełną niespodzianek, poruszającą do samego rdzenia duszy, niezwykle mądrą oraz zachwycającą. ,,Graffiti Moon” stanowi niesamowitą nutkę świeżości w literaturze. Kiedy otworzyłam książkę i przeczytałam kilka pierwszych akapitów, przepadłam. Nie potrafiłam odłożyć jej na bok. Musiałam poznać zakończenie. Wciągająca, romantyczna, oryginalna historia opowiadająca o poszukiwaniu miłości, budowaniu straconego zaufania, chwilach zmieniających całe życie zabierze was w świat pełen życia, którego nie będziecie chcieli opuść. Zapraszam do zapoznania się z całością recenzji!
,,Podoba mi się pomysł z butelkami. Wspomnienia, które są jedynie dziwnym kształtem dryfującym w twoim wnętrzu, wspomnienia jako puste butelki. I wszystkie piękne fragmenty zamknięte w środku, by nie mogły się zgubić.”
Wielokrotnie nagradzana (6 prestiżowych nagród!), entuzjastycznie przyjęta przez czytelników (ponad 16 000 opinii na goodreads.com!) powieść o szaleństwach młodości.
Lucy jest zakochana w tajemniczym malarzu graffiti. Ed myślał, że zakochał się w Lucy, dopóki ta nie złamała mu nosa. Dylan kocha Daisy, ale obrzucanie jej jajami prawdopodobnie nie było najlepszym sposobem, by to okazać. Jazz i Leo powoli zbliżają się do siebie. Intensywne i pełne radości 24 godziny z życia czworga nastolatków u progu dorosłości, odkrywania, kim są i kim chcą być.
Nowa liryczna powieść autorstwa wielokrotnie nagradzanej autorki Cath Crowley.
Jesienią kolejna powieść autorki.
,,Ściska mi się serce na myśl, że w tak brzydkim miejscu, miejscu pełnym rdzy, potu i stali, może nagle pojawić się coś lśniącego, jak miłość.”

JEDNA NOC

Lucy przeżywa trudny okres w swoim życiu. Jej tata wyprowadził się do składziku, a mama twierdzi, że w ich związku wszystko układa się dobrze. Jedynym pocieszeniem dla dziewczyny jest dmuchanie szkła w zakładzie Al’a oraz zapierające dech w piersiach graffiti wykonywane przez nieznanego nikomu artystę Shadowa. Lucy odnajduje w nich ukojenie. Wydawać by się mogło, że nie można zakochać się w osobie, która nigdy się nie widziało ani z nią nie rozmawiało, a jednak w wypadku artystki jest to możliwe. Lucy postanawia za wszelką cenę odnaleźć chłopca, który maluje obrazy poruszające jej dusze za wszelką cenę.

TAJEMNICE

Ed nie wie, co robić. Kończąc dziesiątą klasę, postanowił rzucić szkołę i zacząć pomagać mamie. Sprzedając farby w sklepie Berta, myślał, iż zostanie tam na zawsze. Niestety, właściciel zmarł, a chłopak został bez pracy oraz środków na życie. Jedynym, co pozwala mu zapomnieć o wszystkich kłopotach, są rysunki – tylko tak może pokazać światu, co czuje i wyzwolić złe emocje. Sztuka daje mu ukojenie, a ono pozwala mu przetrwać.

POSZUKIWANIA

Lucy wybierając się na imprezę z przyjaciółkami z okazji ukończenia dwunastej klasy, nie spodziewa się, że ta noc wywróci jej życie do góry nogami. Przypadkowe spotkanie Leo, Dylana oraz Ed’a – chłopca, z którym kiedyś się umówiła na randkę, a przy okazji złamała mu nos, kończy się na poszukiwaniach Shadowa oraz Poety – osoby dopisującej odpowiednie słowa na graffiti ulicznego malarza. Dziewczyna, spędzając coraz więcej czasu z Ed’em, czuje, że dostała jeszcze jedną szansę od losu. Czy ją wykorzysta? A może miłość do tajemniczego Shadowa nie pozwoli jej spojrzeć na mężczyznę, który stoi przy jej boku?
,,Jej słowa są obrazami, a ja maluję je na murze w swojej głowie.”
,,Graffiti Moon” podaruje wam jedną wyjątkową noc, niezwykle magiczną i wzruszającą. Szaleńcza pogoń za kimś, kogo zna się tylko obrazy, niezręczne momenty z osobą, z którą kiedyś nie wyszło, powoli odbudowujące się zaufanie, smutek i cierpienie z powodu tak bardzo potrzebnych pieniędzy, złe decyzje i mądre wybory, uczucie niesamowicie silne i piękne – historia Lucy, Ed’a, Leo, Jazz, Dylana i Daisy będzie dla was intrygująco miłą odskocznią od wszelkich codziennych problemów lub po prostu pozwoli wam odetchnąć nutką oryginalności. Cath Crowley stworzyła powieść, którą czyta się w ciągu kilku godzin. Krótkie rozdziały napisane z perspektywy Ed’a i Lucy oraz załączone do nich wiersze Poety wprowadzą was w klimat tajemniczości i magii, który skradnie wasze serce i sprawi, iż zakończenie tej zaskakującej, wzruszającej historii przyjmiecie ze smutkiem spowodowanym pożegnaniem bohaterów, którzy na zawsze zapiszą się w waszej pamięci.
,,- Dlaczego rzuciłeś szkołę? – pyta nagle Lucy.
– Bałem się, że znów mnie pobijesz.”
Bohaterowie powieści są niezwykle urzekający i zagadkowi. Lucy z początku wydaje się zwyczajną dziewczyną niewyróżniającą się niczym z tłumu, ale jej hobby – dmuchanie szkła intryguje czytelnika i sprawia, że dostrzega w niej tę dzikość serca. Tej młodej kobiety nie obchodzi zdanie innych, sztuka nadaje sens jej życiu, a spokojne usposobienie pozwala wyciszyć się po trudnym dniu i zapomnieć o kłopotach. Żyjąca we własnym rytmie dziewczyna od początku wzbudza ciepłe uczucia u osoby zaczytującej się w ,,Graffiti Moon”. Jej oryginalność, zadziwiający hart ducha oraz wewnętrzne piękno sprawiają, iż czytelnik nie może doczekać się kolejnego rozdziału napisanego z jej perspektywy. Ed to zagubiony, lecz niezwykle zdeterminowany chłopak, któremu życie zwaliło się na głowę, a on mimo to codziennie walczy z brutalną rzeczywistością. Rysunki, które tworzy, pomagają mu zapomnieć, choć na chwilę o problemach, czekających na rozwiązanie. Opanowany, tajemniczy młody mężczyzna zdobywa serca czytelników od samego początku. Zachwyca ich swoim pięknem oraz bólem, któremu nie pozwala się pogrążyć.
,,- Ed? Żyjesz?
– Tak – odpowiada. Jest gdzieś niedaleko. – Co niezmiernie mnie dziwi, ponieważ mniej więcej w połowie drogi przejechałaś po mnie rowerem. Randki z tobą są bardzo niebezpieczne.
– Nie jesteśmy na randce.
– Co za szczęście. Inaczej pewnie już bym nie żył.”
,,Graffiti Moon” przedstawi wam jedną noc z życia błyskotliwych, często podejmujących niewłaściwe decyzje młodych bohaterów, która zmieni postrzeganie przez nich świata i nauczy, jak walczyć z przeciwnościami losu. Przyjaźń, miłość, wybaczenie – niezwykle wzruszająca, nastrojowa powieść stworzona przez Cath Crowley przeniesie was do świata młodzieńczych błędów, pozwoli znów przeżyć etap wkraczania w dorosłość, ukaże, czym prawdziwa miłość różni się od zauroczenia i przede wszystkim zagwarantuje niezapomnianą noc pełną nieokiełznanych emocji. Polecam!

Graffiti_Moon_01-400x589

Dodaj komentarz