Film „Wilkołak” i spotkanie z młodymi krytykami 18 czerwca w kinie Iluzjon!

Święcący triumfy na festiwalach horror w reżyserii Adriana Panka i krótkometrażowy „Dworzec 5:15” Kingi Tuźnik zaprezentuje we wtorek, 18 czerwca o godzinie 18.00 warszawskie Kino Iluzjon. W dyskusji po seansie udział wezmą producentki filmu oraz członkowie Jury Młodych, laureaci „Skrytykuj!”, konkursu na najlepszą recenzję filmową. Będzie to ostatnie przed wakacjami spotkanie w ramach Młodzieżowego Klubu Filmowego. 

Na zakończenie letniego semestru „Młodych Gniewnych”, czyli filmowego klubu dla uczniów szkół gimnazjalnych i ponadgimnazjalnych kino Iluzjon pokaże „Wilkołaka” Adriana Panka. To doceniany na festiwalach i niezwykle umiejętnie łączący formułę horroru z motywami baśniowymi i wojenną alegorią film opowiadający o grupie dzieci, które po okropieństwach wojny doświadczonych w obozie Gross-Rosen próbują wrócić do normalności. „Wilkołak” to mroczna opowieść ukazująca kontrast między człowieczeństwem a zezwierzęceniem w czasach, w których to drugie najczęściej determinowało ludzkie decyzje.

Podczas czerwcowego, i ostatniego przed wakacjami, spotkania Młodzieżowego Klubu Filmowego młoda publiczność zobaczy też „Dworzec 5:15” w reżyserii Kingi Tuźnik, który otrzymał Nagrodę Główną w kategorii „Fabuła” podczas zeszłorocznej, II edycji Ogólnopolskiego Festiwalu Filmowego 9 minut.

Dyskusję po seansie i spotkanie z producentkami filmu Agatą Szymańską i Magdaleną Kamińską, które opowiedzą o kulisach powstawania „Wilkołaka” poprowadzi publicystka popkulturowa, Kaja Klimek.

Pokaz i spotkanie odbędą się we wtorek, 18 czerwca o godzinie 18.00 w kinie Iluzjon (ul. Narbutta 50a).

Wyjątkowymi gośćmi spotkania będą: Przemek Ornicz i Wiktor Szymurski, laureaci konkursu „Skrytykuj!”, na najlepszą recenzję filmu, organizowanego przez Filmotekę Narodową – Instytut Audiowizualny. Młodzi widzowie będą mieli wyjątkową okazję by dowiedzieć się, jak wygląda praca w prestiżowym zespole Jury Młodych, które ma zaszczyt i przyjemność oceniać filmy na największych polskich festiwalach filmowych! To właśnie oni wzbudzają powszechne zainteresowanie mediów i środowiska filmowego, a wreszcie wręczają prawdziwą i docenianą przez twórców statuetkę. Dzięki ich pracy, Marek Koterski zgodził się po wieloletniej przerwie udzielić wywiadu, a na plakatach m.in. „7 uczuć” czy „Cichej nocy”, wyróżnionych przed dwoma laty można znaleźć informację o nagrodzie.

Prezentowanego 18 czerwca w kinie Iluzjon „Wilkołaka” nagrodziło Jury Młodych podczas 12. Festiwalu Mastercard OFF CAMERA w maju tego roku.


KINO ILUZJON – Muzeum Sztuki Filmowej – kino z „muzeum” w nazwie, znajdujące się pod opieką Filmoteki Narodowej – Instytutu Audiowizualnego (FINA) obecnie położone przy ul. Narbutta 50a w Warszawie, w przepięknej części Starego Mokotowa w zabytkowym budynku dawnego kina Stolica. Iluzjon proponuje ambitny repertuar – połączenie klasyki, m.in. z archiwalnych zasobów FINA, i nowości oraz wybór nietuzinkowych wydarzeń filmowych: pokazów specjalnych, spotkań z twórcami, wystaw multimedialnych, seansów z muzyką na żywo, festiwali i przeglądów. ILUZJON należy do Sieci Kin Studyjnych i Lokalnych. Wytrawnych widzów nie odstraszy brakiem popcornu, zachęci zaś bezkonkurencyjnym programem, atrakcyjnymi cenami biletów, przyjaznym otoczeniem, bliskością stacji metra oraz pyszną kawą serwowaną przez Cafe Iluzja. ILUZJON cieszy się niesłabnącym zainteresowaniem publiczności i mediów, m.in. okrzyknięte przez „Gazetę Wyborczą” miejscem magicznym, wyróżnione przez Radę Miasta Stołecznego Warszawy odznaką Zasłużony dla Warszawy, nagrodzone Wdechą (kulturalną nagrodą „Gazety Co Jest Grane”) w kategorii Miejsce Roku 2008 oraz polecane w alternatywnym przewodniku „Zrób to w Warszawie”.

Ikona wpisu pochodzi ze strony: https://natemat.pl/39237,iluzjon-odzyskany-mozna-mozna

Dodaj komentarz