Eve Ainsworth gościem Festiwalu Literatury dla Dzieci

Autorka powieści „Siedem dni” spotka się z czytelnikami w maju w czasie warszawskiej odsłony wydarzenia.

Eve Ainsworth –  brytyjska pisarka, która dzięki codziennej pracy z dziećmi i młodzieżą, potrafi w wyjątkowo przejmujący sposób opowiedzieć o problemach współczesnych nastolatków, ukazując ich świat takim, jakim jest w rzeczywistości.

Siedem dni –  wyjątkowa pozycja nie tylko dla młodzieży, ale także dla ich rodziców, nauczycieli. Przez tydzień towarzyszymy dwóm głównym bohaterkom powieści – nieatrakcyjnej, zakompleksionej Jess i Kez – z pozoru pewnej siebie, atrakcyjnej nastolatce. Jedna z nich jest ofiarą, a druga oprawcą. Każdą sytuację widzimy z dwóch perspektyw – najpierw widzimy ją oczami Jess –  dowiadujemy się, co czuje, co myśli, obserwujemy jej reakcję, albo jej brak –  na kolejny atak oprawcy… Później te same sytuacje widzimy oczami Kez.

To książka,  która młodemu czytelnikowi da nadzieję, że nie ma sytuacji bez wyjścia i że zawsze należy szukać wsparcia u bliskich. „To ważna i potrzebna książka”- tak twierdzi również Rzecznik Praw Dziecka, który objął ten tytuł swoim Honorowym Patronatem

Zadurzenie –  kolejna powieść brytyjskiej pisarki przybliża czytelnikom problem toksycznych związków wśród nastolatków. Powieść również pisana z dwóch perspektyw, dzięki czemu czytelnik ma pełniejszy obraz sytuacji. Will jest przystojny i kochający i właśnie o takim chłopaku zawsze marzyła Anna. Jest także humorzasty i nieprzewidywalny. Miota się między obsesją a czymś znacznie mroczniejszym… Czy Anna rozpozna znaki, póki nie jest za późno? Przejmujący obraz toksycznego związku. Premiera 18 maja 2016.

Więcej o Festiwalu:

Trzecia edycja Festiwalu Literatury dla Dzieci odbędzie się w: Gdańsku (10-14 maja 2016), Warszawie (18-22 maja 2016), Wrocławiu (30 maja – 5 czerwca) i Krakowie (7 – 12 czerwca 2016). Organizatorami są Fundacja Burza Mózgu oraz Fundacja Czas Dzieci.
Więcej informacji na stronie: fldd.pl oraz na Facebooku.

Dodaj komentarz