Ewa Pirce – Królowa żelaznego tronu.

Ewa Pirce. Polska pisarka pochodząca spod Kielc. Z wykształcenia ekonomistka.

Miłość do pisania zrodziła się w niej z miłości do czytania. Jej największym natchnieniem i inspiracją jest, była i zapewne będzie muzyka. Znana z sarkastycznego poczucia humoru, miłośniczka gór, cukiernik, niania i stylistka paznokci, a przede wszystkim pasjonatka życia.

Pisanie to dla niej relaks i przyjemność, to momenty, kiedy może pozwolić sobie na odpoczynek, nie tylko fizyczny, ale i umysłowy.
Dzień bez godziny ze słuchawkami w uszach oraz oddawania się swojej pasji – jest dniem straconym.

Publikacje:

2018 → „Córka pedofila” (wydawnictwo Wieża Czarnoksiężnika),

„Godzina Diabła” (wydawnictwo e-bookowo),

„MDS: Miłosne Rewolucje” (wydawnictwo e-bookowo),

„Obietnica” (wydawnictwo NieZwykłe)

2019 → „Zapisane w pamięci” (wydawnictwo NieZwykłe),

„Odkupienie” (wydawnictwo NieZwykłe)

Wywiad z Autorką:

1. Który z bohaterów literackich powoduje szybsze bicie serca, a którego chętnie pozbawiłabyś głowy (ewentualnie innej części ciała)?

Kocham, uwielbiam i chyba nigdy mi się nie znudzi Profesor Emerson 😀 Zdecydowanie ta postać z literatury kobiecej przemawia do mnie najbardziej. A ktoś kogo nienawidziłam, jak nikogo wcześniej, to chyba Cersei Lannister z „Gry o Tron”

2.Gdzie diabeł nie może, tam… autora pośle. Co było swoistym impulsem do wyciągnięcia z zakamarków szuflady własnej twórczości?

Moi czytelnicy 😊 Chyba, gdyby nie oni nie zdecydowałabym się na ten krok. Dlatego z tego miejsce serdecznie im za to dziękuję.

3. Komentarze w sieci… Które powodują, że chce się pisać, a po których masz ochotę rzucić wszystko na pożarcie psom?

Są osoby, które potrafią wbić szpilę, ale staram skupić się tylko na tych pozytywnych ocenach i komentarzach. Początkowo faktycznie sprawiało mi to ogromną przykrość, ale teraz… raczej staram się to, co negatywne ignorować.

4. Czy jest książka, która doprowadziła cię do mentalnego orgazmu?

Bo to jedna (śmiech) Mam kilka takich perełek, a podejrzewam, że dojdzie ich jeszcze kilka.

5. Komu przydzieliłabyś karnego kaktusa i za co?

David Benioff i D.B Weiss… za to, jak zepsuli mi ostatni sezon „Gry o Tron”

6. Czy jest jakaś wyjątkowa dla Ciebie osoba, która jest Twoją inspiracją?

Jest kilka takich wyjątkowych osób. Staram się otaczać tylko takimi. Inspiracją natomiast jest dla mnie wszystko i każdy może się nią stać.

7. Czy wzorowałaś jakąś stworzoną przez siebie postać na kimś realnym?

Tak. Bez wątpienia Lexi z „Córki pedofila” ma swoje odzwierciedlenie w życiu realnym. W „Debeściarze” Monika również ma swój pierwowzór. Wiele cech czy zachowań jakie opisuję, zaczerpnęłam od osób z życia realnego.

8. Agata Christie czerpała pomysły zmywając naczynia, twierdziła, że jest to zajęcie tak nudne i bezsensowne, że właśnie podczas wykonywania tej czynności przychodzą jej najlepsze pomysły na morderstwo. Z czego Ty czerpiesz pomysły?

Najczęściej z muzyki, to moja największa inspiracja. Zawsze kiedy czuję niemoc siedzę przy komputerze i szukam piosenek. Wystarczy jeden dźwięk, słowo i wraca natchnienie.

9. Walt Disney powiedział kiedyś, że jeżeli potrafi się o czymś marzyć, to potrafi się też tego dokonać. Co jest Twoją wisienką na torcie? Zwieńczeniem marzeń…

Moje książki… To marzenie , które ośmieliłam się spełnić i wysłanie ich do wydawnictwa było to jedną z lepszych decyzji jakie podjęłam.

10. Ulubiona książka już była, teraz czas na autora. Czy jest ktoś taki, kto nie tylko swą twórczością, ale również usposobieniem zaskarbił sobie Twoją sympatię?

Wyjątkową lubię twórczość Collen Hoover, Carlosa Ruiz Zafona czy Sylvain Reynard. Jeżeli chodzi o kontakt, to nie mam takowego z wieloma autorami, a jeżeli mam, to każda z tych osób z pewnością jest wyjątkowa.

11. Czy któryś z wykreowanych przez ciebie bohaterów jest Twoim ideałem? Jeżeli tak to który?

Kocham Alexa z „Zapisane w pamięci” – to chyba taka trochę kazirodcza miłość, bo jestem dla niego niemal jak matka (śmiech) Uwielbiam każdą z postaci, które tworzę (zwłaszcza męskie 😉 ) nie mniej Alex jest mi wyjątkowo bliski.

12. Z powstawaniem powieści wiążą się często jakieś ciekawe historie, czy chciałbyś się jakąś podzielić z Czytelnikami?

Ja jestem chyba wyjątkiem, bo nie mam żadnych ciekawych historii związanych z pisaniem 😊

13. Masz możliwość wybrać jakąkolwiek postać, żyjącą, bądź nieżyjącą i przeprowadzić z nią wywiad. Czy będzie to James Dean, czy może Vlad Dracula? Kogo wybierasz i o co pytasz?

Zdecydowanie James Dean, ikona popkultury i człowiek który idealnie pasuje do niejednej postaci książkowej. Będąc dzieckiem zauroczył mnie w Buntowniku z wyboru. Postać intrygująca i charyzmatyczna, z przyjemnością zamieniłabym z nim kilka zdań (o ile zdołałabym coś z siebie wydusić) Zapytałabym go z pewnością ile z niego samego jest w Jimie Starku.

14. Tym razem masz możliwość stać się na jeden dzień kimkolwiek. Może to być jak powyżej, ktoś żyjący współcześnie, albo jakaś osoba nieżyjąca. Kogo wybierasz i dlaczego?

A jeśli mogłabym być kimkolwiek na jeden dzień, to byłaby to Cherry 😊 (dziewczynę Sheeran’a) Oj… Zmusiłabym go, żeby mi śpiewał, śpiewał i śpiewał….

15. Plany na przyszłość:

„Dopóki nie zajdzie słońce” 1 i 2 oraz „Debeściara” – to na ten rok. Co do przyszłego nie mogę jeszcze zdradzać planów 😉

Wywiad przeprowadziła
Anna Tuziak

Dodaj komentarz