Dziś premiera płyty „Kolędy” Magdy Umer

22 grudnia 2016 roku w Narodowym Forum Muzyki imienia Witolda Lutosławskiego we Wrocławiu, odbył się Świąteczny Koncert Bożonarodzeniowy, w wykonaniu Magdy Umer, Akademii Orkiestrowej i chóru chłopięcego, pod dyrekcją Andrzeja Kosendiaka. Wszystkie kolędy zaaranżował i zagrał na fortepianie Wojciech Borkowski.

Magda Umer proponuje m. in. kolędy współczesne, mądre, niepokorne, ale jednocześnie pełne ciepła, próby pocieszenia, zrozumienia i trudnej sztuki wybaczania w niełatwym dzisiejszym świecie.

Napisali je wybitni polscy twórcy i kompozytorzy. Między innymi: Magda Czapińska, Jarosław Mikołajewski, Szymon Mucha, Wojciech Młynarski, Zbigniew Preisner, Krzysztof Komeda, Grzegorz Turnau , Jerzy Derfel. Jako bonus – dwie zimowe piosenki Jeremiego Przybory i Jerzego Wasowskiego. Mamy nadzieję, że spodoba się Państwu ten koncert, tak jak spodobał się rok temu wrocławskiej publiczności.

Lista utworów na płycie „Kolędy”:image001

  1. Na Gościńcu Egiptowym
  2. Kolęda Dla Nieobecnych
  3. Bardzo Smutna Kolęda
  4. Oj Maluśki, Maluśki
  5. My Też Pastuszkowie
  6. Kolęda Dla Tęczowego Boga
  7. Szara Kolęda
  8. Na Całej Połaci Śnieg
  9. Zimy Żal

Magda Umer od prawie 50 lat zachwyca nas swoimi interpretacjami piosenek najważniejszych polskich poetów. Od zawsze potrafiła wzruszać i wzbudzać w nas emocje, które pamiętamy przez lata. Wielokrotnie wyróżniana  na festiwalach polskiej piosenki (FAMA,  KFPP w Opolu, Zimowa Giełda Piosenki). Mistrz Mowy Polskiej. Za zasługi dla polskiej kultury nagradzana odznaczeniami i medalami.

Na poprzednich albumach zaprosiła do współpracy wybitnych polskich artystów. Interpretowała  dzieła panteonu twórców polskiej  piosenki, dała nowe życie wielu niesłusznie zapomnianym  utworom.

Dodaj komentarz