„Czy potęga miłości wystarczy, aby odmienić czyjeś życie?” 

Katarzyna Michalak (ur. 1969 w Warszawie) – polska pisarka, z wykształcenia lekarz weterynarii, specjalizuje się w szeroko pojętej literaturze
kobiecej. 
Ma na swoim koncie kilkanaście powieści. Każda osiąga wysokie miejsca na
listach 
bestsellerów, sprzedaje się jak przysłowiowe świeże bułeczki i co ważniejsze zbiera pozytywne recenzje czytelniczek. Autorka nie narzeka na brak pomysłów i szybko wydaje kolejne dzieła. Nadano jej nawet tytuł gwiazdy polskiej literatury kobiecej.

 

Anna Kraska, świeżo upieczona absolwentka medycyny, która po studiach w Warszawie wraca do Jabłoniowego Wzgórza, aby odwiedzić dziadka i przybraną babcię. Jednak los na jej drodze postawi kalekiego czterolatka, porzuconego przez matkę w szpitalu.
Dziewczyna gotowa jest poświęcić naprawdę wiele, aby mu pomóc. I nie tylko ona… Jest jeszcze Daniel, ścigany przez policję haker, którego Ania również bierze pod swoje skrzydła i tym samym ratuje mu życie. On w podzięce za opiekę pragnie pomóc jej w sprawie z czteroletnim Piotrusiem. Czy Ania gotowa jest zaryzykować współpracę
z poszukiwanym przestępcą dla porzuconego chłopca?

„Gdy pokochasz miejsce, które nazwiesz domem, staje się ono czymś więcej niż czterema ścianami, w których zamknięta jest twoja historia, ale i marzenia na przyszłość.”

„Dla Ciebie wszystko” to trzecia część serii owocowej. Muszę przyznać, że nie przeczytałam poprzednich tomów, ale wystarczył zachęcający opis i dobra opinia książki, aby mnie nią zafascynować. Do czytania zabrałam się od razu po tym, jak dostałam ją w swoje ręce.
Powieść ta jest po prostu przepiękna. Już sam prolog sprawił, że załzawiły mi się oczy. Nie da się jej przeczytać i nie uronić choćby jednej łzy.
Pani Katarzyna Michalak ukazuje nam wspaniałą i wzruszającą historię miłosną, romantyczną, a zarazem tragiczną. Nie mogłam się od niej oderwać i czytałam do późnej nocy, aż wreszcie ją skończyłam. Jestem ogromną fanką tego typu powieści i z uśmiechem na ustach muszę przyznać, że jest to jedna z najlepszych, jakie dotychczas przeczytałam. Na pewno przeczytam poprzednie części owocowej serii, mimo że cofanie się może być bez sensu, ale ciągnie mnie do tego strasznie. Powieść ma także w sobie malutką nutkę erotyzmu, ale to tylko jej kolejna zaleta. Ciężko wymienić mi wady książki, naprawdę. Może jedyną cechą, jaką się zawiodłam to była trzecioosobowa narracja.
Ale tak czy inaczej pani Michalak zrobiła kawał dobrej roboty. Z miłą chęcią przeczytam jej pozostałe powieści. I Was również do tego zachęcam. 🙂

Michalak_DlaCiebieWszystko_m

Dodaj komentarz