Co wpływa na wartość dzieła sztuki? Spotkanie z cyklu koLEKCJE

Karolina_Bańkowska_koLEKCJECo wpływa na wartość dzieła sztuki? Dlaczego pastele Stanisława Wyspiańskiego osiągają na rynku rekordy cenowe? Czy cena wzrasta proporcjonalnie do wieku obiektu? Na te pytania, podczas najbliższego spotkania z cyklu koLEKCJE, które odbędzie się 10 maja o godz. 18.00, odpowie Karolina Bańkowska – antykwariuszka z krakowskiego Connaisseur – Salonu Dzieł Sztuki, specjalistka i ekspertka ds. malarstwa polskiego końca XIX i pierwszej połowy XX wieku. Wstęp wolny.

Na przykładach polskiego malarstwa dziewiętnasto- i dwudziestowiecznego omówimy najważniejsze czynniki decydujące o wartości obiektów. Przeanalizujemy rekordowe wyniki sprzedaży na polskim rynku oraz przyjrzymy się trendom mającym wpływ na wycenę. Poruszymy zagadnienia proweniencji i historii w kształtowaniu się wartości dzieł – zapowiada Karolina Bańkowska.

Karolina Bańkowska – antykwariuszka w krakowskim Connaisseur – Salonie Dzieł Sztuki, specjalistka i ekspertka ds. malarstwa polskiego końca XIX i pierwszej połowy XX wieku, ze szczególnym uwzględnieniem artystów środowiska krakowskiego.

Salon Dzieł Sztuki CONNAISSEUR to renomowana, krakowska galeria dzieł sztuki i antyków, mająca ponad 25-letnie doświadczenie na rynku sztuki. Specjalizuje się w XIX i XX-wiecznym malarstwie polskim. Prezentue głównie dzieła klasyków Młodej Polski, przedstawicieli krakowskiej szkoły pejzażowej, członków Grupy Krakowskiej, a także prace Kossaków i Nikifora. Zespół Salonu Connaisseur tworzą historycy sztuki i antykwariusze z wieloletnim doświadczeniem w profesjonalnym obrocie dziełami sztuki, budowaniu kolekcji, doradztwie inwestycyjnym oraz z dużą wiedzą teoretyczną w zakresie historii sztuki.

Spotkanie z cyklu koLEKCJE – wycena dzieł sztuki

Data: 10 maja, godz. 18.00

Miejsce: Instytut Kultury Miejskiej ul. Długi Targ 39/40

Wydarzenie na Facebooku: www.facebook.com/events/2014166728849958/


koLEKCJE to cykl spotkań, wykładów i warsztatów dla osób, których hobby to kolekcjonowanie lub po prostu zamiłowanie do przedmiotów vintage i antyków. Prywatne kolekcje to często wybitne zbiory, w których znajdują się prawdziwe rarytasy. Uważamy, że osobom które o nie dbają należy się też wsparcie i docenienie ich działań. Wyszukiwanie, kupowanie, pozyskiwanie, katalogowanie, przechowywanie – to praca, którą wykonują. Posiadają ogromną ekspercką wiedzę w ramach konkretnych tematów – np. ceramiki lat 60-tych, fotografii, przedwojennych zabawek lub filmów klasy B. Dzięki swojemu zapałowi i pasji stają się ekspertami. To także jest kultura. Chcemy ją pokazać, wyciągnąć na światło dzienne z mieszkań, garaży, piwnic, małych warsztatów i rodzinnych archiwów. Modny ostatnio trend na przedmioty z lat 60-tych i 80-tych. XX wieku służy powstawaniu kolejnych sklepów internetowych, profili w mediach społecznościowych. Wykorzystajmy go do wsparcia osób, które za nimi stoją.

 

Dodaj komentarz