Przebarwienia na twarzy to problem, który dotyczy zarówno kobiet jak i mężczyzn w każdym wieku. Mogą przybierać postać piegów, bądź plamek w kolorze ciemniejszym od skóry i mieć różne podłoże. Istnieje jednak wiele zarówno domowych jak i profesjonalnych metod, które pozwalają na pozbycie się tych nieestetycznych zmian. Jakie są skuteczne sposoby na przebarwienia na twarzy? Podpowiadamy.  

Właściwa pielęgnacja skóry twarzy

Odpowiednia pielęgnacja skóry twarzy jest niezwykle istotnym elementem, który powinien uzupełniać wszelkie specjalistyczne kuracje i zabiegi. Szczególnie osoby borykające się ze zmianami spowodowanymi trądzikiem, powinny pamiętać o dokładnym, regularnym, najlepiej dwuetapowym oczyszczaniu cery. 

Istotne jest również jej nawilżenie. W tym celu warto zastosować preparaty, które w swoim składzie zawierają kwas hialuronowy. Zastosowanie tego naturalnie występującego w ludzkiej skórze związku jest szeroko wykorzystywane w kosmetyce, ponieważ pozwala on zachować nieskazitelny wygląd cery. 

Kosmetyki wybielające na przebarwienia twarzy

Wiele osób zastanawiając się co na przebarwienia na twarzy najlepiej zastosować, w pierwszej kolejności, sięga po kosmetyki wybielające. Zawierają one w swoim składzie między innymi witaminę A, czy kwasy owocowe. Mogą posiadać również naturalne substancje, takie jak wyciąg z ogórka, cytryny, czy pietruszki. 

Zabiegi kosmetyczne na przebarwienia

W walce z przebarwieniami mogą pomóc również różnego rodzaju zabiegi kosmetyczne. Wśród najczęściej wybieranych wymienia się na przykład peelingi chemiczne. Wykorzystują ona specjalne mieszanki środków złuszczających i wybielających, które pozwalają na szybkie i skuteczne pozbycie się plam na skórze. 

Zabiegi, które mogą być skuteczne w walce z przebarwieniami to między innymi krioterapia, a także mezoterapia. Ta ostatnia zwiększa wchłanialność kosmetyków. Niezwykle skuteczną technikom usuwania zmian barwnikowych jest laser. Świetnie sprawdza się zwłaszcza w przypadku plam posłonecznych i potrądzikowych.

Leczenie przebarwień u dermatologa

W przypadku, kiedy domowe sposoby i preparaty kosmetyczne nie są w stanie usunąć przebarwień, warto udać się do dermatologa. Lekarz taki ocenia zmiany i zaproponuje dostosowaną do potrzeb pacjenta terapię. Najczęściej wykorzystuje się wówczas kremy z wysokim stężeniem substancji aktywnych. 

Pozostając pod opieką specjalisty, należy pamiętać o stosowaniu ochrony przeciwsłonecznej. Codziennie należy nakładać filtry SPF zabezpieczające skórę przed szkodliwym działaniem promieniowania UVB i UVA.

Domowe sposoby na przebarwienia

Jest wiele domowych sposobów pozwalających na pozbycie się przebarwień na twarzy. Wśród nich można wymienić tonik z cytryny. Należy go nakładać na oczyszczoną skórę dwa razy dziennie. Kolejną metodą jest stosowanie maseczki z sody oczyszczonej i wody mineralnej. 

Warto również wykonać maseczkę ze startego ogórka z kilkoma kroplami soku z cytryny. Takie mikstury należy nakładać na twarz na około 10-15 minut. Mają one działanie rozjaśniające, nawilżające i odżywiające skórę. Są idealnym rozwiązaniem dla cery tłustej, a także trądzikowej.

 

Dodaj komentarz