„Spędzanie czasu w klonowej chacie to również rozstawanie się z zimą i rozkoszowanie się nadchodzącą wiosną.”  
Kiedy słyszymy słowo „dom” dla każdego z nas ma ono inne znaczenie. Ważne jest przede wszystkim to, jakie mamy doświadczenia z tym związane. Jedni będą myśleć jedynie o budynku, w którym zamieszkują i z konieczności spędzają swój czas. Natomiast inni będą widzieć przed oczami wyobraźni kochającą się rodzinę, która niezależnie od miejsca przebywania potrafi stworzyć dobrą i miłą atmosferę. Wtedy okaże się, że dom, to przede wszystkim bliscy ludzie. Przekonajmy się jaki pomysł na dom mają ludzie w różnych zakątkach świata w książce Cabin Porn.
„Uwierzyła, że budynek może stać się domem.”
Tworzyli chaty z drewna, gliny, stali lub odzyskowych materiałów. Powstały w ten sposób  mieszkania w najodleglejszych zakątkach świata. Niektóre budowane w kilka dni, inne składane krok po kroku z dostępnych w danym momencie surowców, stają w równie malowniczych co ekstremalnych lokalizacjach: na lądzie, w konarach drzew, na wodzie, skałach i lodowcach. Klein – założyciel serwisu Vimeo i właściciel jednej z takich prywatnych chatek – przez lata kolekcjonował i umieszczał na swoim blogu fotografie chat nadsyłane przez znajomych i czytelników. W końcu umieścił uzbierane przez lata materiały w „Cabin Porn”.
„Marzyła mu się konstrukcja prosta, a zarazem odporna na działanie czasu.” 
Z pozoru książka opowiada o domach, i to nie byle jakich, bo ulokowanych w pięknych miejscach i zbudowanych przez samych mieszkańców. Jednak Cabin Porn to przede wszystkim historie o ludziach, którzy uciekając od cyfrowego świata, spełniają swoje marzenia poprzez znalezienie swojego miejsca, które jest tylko ich. Książka opowiada o osobach, które prawdziwego życia szukają wśród szumu drzew i pięknych krajobrazów i tam odnajdują się jako konstruktorzy własnych, wymarzonych domów. Dziesięć historii zilustrowanych zostało pięknymi zdjęciami, a samych fotografii ciekawych budynków znajduje się w niej ponad dwieście.
Książka może być wspaniałym prezentem dla osób fascynujących się różnymi ciekawostkami, pasjonujących się architekturą, bądź zwykłym majsterkowaniem, a także dla pasjonatów wszystkiego co niezwykłe, przyrody i natury.
i-cabin-porn-podroz-przez-marzenia-lasy-i-chaty-na-krancach-swiata-zach-klain-zazyjkultury

Dodaj komentarz