Bohosiewicz, Nowicki i Podleska w CeTA we Wrocławiu

CeTA_FAF_BohosiewiczJak co roku, w październiku do Centrum Technologii Audiowizualnych zawitają gwiazdy polskiego kina w ramach Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa. W CeTA odbędą się wydarzenia towarzyszące festiwalowi – recitale Soni Bohosiewicz i Jana Nowickiego oraz monodram Krystyny Podleskiej.

6 edycja Festiwalu Aktorstwa Filmowego im. Tadeusza Szymkowa, podobnie jak poprzednie odsłony, obfitować będzie w pokazy filmowe oraz spotkania z aktorami i twórcami polskiego kina. Do Wrocławia przyjadą m.in. Anna Dymna, Olgierd Łukaszewicz, Anna Dereszowska, Joanna Brodzik, Magdalena Boczarska i Robert Więckiewicz.

W Centrum Technologii Audiowizualnych, w Studiu im. Zbyszka Cybulskiego, ponownie odbędą się wydarzenia towarzyszące festiwalowi. 15 października 2017 r. o godz. 18.00 z recitalem wystąpi Jan Nowicki. Spektakl „Lwowska tęsknota” oparty jest na tekstach Mariana Hemara – poety, satyryka, twórcy kabaretowego i autora tekstów piosenek. 16 października 2017 r. (godz. 18.00) studio filmowe CeTA wypełnią z kolei utwory Marilyn Monroe, a także piosenki z filmu Janusza Majewskiego „Excentrycy, czyli po słonecznej stronie ulicy”. „10 sekretów Marilyn Monroe” to wyjątkowy recital w wykonaniu Soni Bohosiewicz – jednej z najzdolniejszych polskich aktorek młodego pokolenia.  17 października 2017 r. również o godz. 18.00 zapraszamy na monodram „Mój boski rozwód” w wykonaniu Krystyny Podleskiej, znanej z roli Oli, dziewczyny prezesa Ochódzkiego z „Misia” Stanisława Barei. Pełen humoru spektakl, wyreżyserowany przez Jerzego Gruzę, powstał w oparciu o tekst dramatopisarki irlandzkiej Geraldine Aron.

Wstęp na wydarzenia jest bezpłatny, jednak z uwagi na ograniczoną ilość miejsc należy wcześniej odebrać bezpłatną wejściówkę na portierni CeTA (ul. Wystawowa 1, Wrocław).

Centrum Technologii Audiowizualnych
Wystawowa 1, 51-618 Wrocław

Dodaj komentarz