Kilka słów od wydawnictwa:

DSC_1313„Życie Amber Moretti zmienia się nie do poznania. Osierocona outsiderka, która przez całe życie zmagała się z koszmarami dzieciństwa, pragnie za wszelką cenę rozpocząć nowe życie jako studentka. Kiedy pojawia się na uniwersytecie po raz pierwszy, spotyka dwóch mężczyzn, najlepszych przyjaciół, którzy wnoszą do jej mrocznej egzystencji kolor, świeży powiew powietrza i światło.
Brock Cunningham jest uroczym, zielonookim uwodzicielem-gentlemanem, Amber nie może się oprzeć jego urokowi. Wkrótce ten intrygujący mężczyzna zaczyna wypełniać cały jej świat, każdą myśl i każdy oddech. Ryder Ashcroft – niebieskooki wytatuowany „zły chłopak”, natychmiast zniechęca ją do siebie, kiedy jednak udaje mu się ją pocałować, natychmiast kradnie część jej serca, duszy i umysłu. Ku swojemu ogromnemu zdumieniu i przerażeniu, Amber zakochuje się w nich obu. A potem następuje coś, co zmienia wszystko, i Amber nie wie, czy kiedykolwiek uda jej się powrócić do normalnego życia.”

Miłość bywa naprawdę trudna. Zwłaszcza taka jak ta, która płonie żywym ogniem w sercu Amber. Kiedy kilka dni temu ktoś powiedziałby Moretti, że straci głowę dla miłości odparłaby, iż miłość to mit i w jej sercu nigdy nie zagości. Jednak los uwielbia płatać figle i decyduje się postawić na drodze Amber dwóch zachwycających mężczyzn gotowych zabić dla tego uczucia. Rozdarta między tym, co powinna a tym, co czuje, podzieliła swoje serce na dwa kawałki.

Amber autorstwa Gail McHugh to bez wątpienia powieść przesycona napięciem seksualnym. Bardziej emocjonująca i zdecydowanie mroczniejsza od poprzednich książek McHugh.

Niektórzy twierdzą, że romanse to książki o niczym, czemu przeczy Torn Hearts, ponieważ zdecydowanie nie jest to historia opowiadająca o niczym. To książka pełna silnych emocji z trzymającą w ciągłym napięciu akcją oraz poruszająca dramatyczne wydarzenia z przeszłości bohaterów, ciągle głęboDSC_1304ko w nich żyjące. Pomimo tego, że życie nie oszczędzało Amber, Brocka ani Rydera to nie tracą oni nadziei na lepsze jutro, radząc sobie najlepiej, jak potrafią. Choć cała trójka, a zwłaszcza tajemniczy Ryder, uważa się za niezwykle inteligentnych młodych ludzi, to czytelnik momentami odnosi wrażenie, jakby nie grzeszyli zbytnio rozumiem podejmując najważniejsze decyzje życiowe. Jednak akurat to możemy im wybaczyć. W końcu któż z nas nie miewał chwilowego zaćmienia umysłu.

Narracja w książce jest dość nietypowa (a przynajmniej rzadko przeze mnie spotykana), gdyż prowadzona jest z trzech perspektyw, po jednej odpowiadającej na bohatera. Autorka w ten sposób pozwala nam zajrzeć do serca bohaterów, dzięki czemu mamy okazje ich lepiej poznać. Tym sposobem jednocześnie przywiązując nas do bohaterów jeszcze bardziej.

Jedyną rzeczą, jaka zawiodła mnie w tej książce, był drugi wątek związany z „pracą” naszych przystojniaków. Czułam tu pewien niedosyt, ponieważ pomysł był fenomenalny, ale zbyt późno wprowadzony oraz za słabo rozwinięty. Autorka zdecydowanie mogła wycisnąć z tego coś więcej, pogłębiając jeszcze bardziej już i tak wysokie zaciekawienie czytelników.

Gail McHugh wykonała kawał dobre roboty udowadniając ponownie swoim fanom, że jest świetna w tym, co robi. Jeśli myśleliście, że Collide lub Pulse było wspaniałe, to jesteście w błędzie, ponieważ Amber rozłoży was na łopatki i pochłonie bez reszty.

Niecierpliwie czekając na kolejną część Torn Hearts zachęcam was gorąco do sięgnięcia po Amber, bo warto.

Pozdrawiam,
Aleksandra.

 Amber-Gail-MCHUGH-okładkajpg

Dodaj komentarz