Agata Karczewska – „Fool”

Agata Karczewska prezentuje nowy klip do piosenki „Fool”. Utwór jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, zatytułowanego „I’m not good at having fun”, który ukaże się 29 marca tego roku. Za reżyserię i realizację teledysku opowiada para producencka Magda Mira Rzeszot i Łukasz Kuś.

 

Brzmieniowo, singiel utrzymany jest w kowbojskiej stylistyce klasycznego country i zaprezentowany w typowym dla Agaty minimalistycznym wydaniu. W warstwie tekstowej Fool jest ironiczną opowieścią o różnego rodzaju rozczarowaniach i pochwałą stoickiej postawy wobec świata. Zainspirowany miłosnym zawodem, z dystansem i humorem konfrontuje się z ideą wielkiej miłości. Tytułowemu głupkowi dużo bliżej do naiwności niż do braku inteligencji. Artystka uważa tę piosenkę za jedną z najbardziej osobistych, jakie kiedykolwiek napisała.

 

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl określany muzycznym minimalizmem opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha i Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii.

Dodaj komentarz