Agata Karczewska – „Fool”

Agata Karczewska prezentuje nowy klip do piosenki „Fool”. Utwór jest zapowiedzią debiutanckiego albumu, zatytułowanego „I’m not good at having fun”, który ukaże się 29 marca tego roku. Za reżyserię i realizację teledysku opowiada para producencka Magda Mira Rzeszot i Łukasz Kuś.

 

Brzmieniowo, singiel utrzymany jest w kowbojskiej stylistyce klasycznego country i zaprezentowany w typowym dla Agaty minimalistycznym wydaniu. W warstwie tekstowej Fool jest ironiczną opowieścią o różnego rodzaju rozczarowaniach i pochwałą stoickiej postawy wobec świata. Zainspirowany miłosnym zawodem, z dystansem i humorem konfrontuje się z ideą wielkiej miłości. Tytułowemu głupkowi dużo bliżej do naiwności niż do braku inteligencji. Artystka uważa tę piosenkę za jedną z najbardziej osobistych, jakie kiedykolwiek napisała.

 

Agata Karczewska to warszawska singer-songwriterka tworząca muzykę z pogranicza amerykańskiego folku i country. Jej styl określany muzycznym minimalizmem opiera się na charakterystycznym wokalu i ciepłym brzmieniu gitary akustycznej. Jest samoukiem, czerpiącym inspiracje z songwriterskich tradycji i uczącym się komponowania od swoich idoli, Elliotta Smitha i Boba Dylana. Każda piosenka to oddzielna opowieść, skonstruowana wokół wspomnień, popkulturowych skojarzeń czy zasłyszanych historii.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test AntySPAMowy *