Zapraszamy na 6. Festiwal Krytyków Sztuki Filmowej Kamera Akcja, który w tym roku odbędzie się w dniach 8 – 11 października 2015 r. w Łodzi w Kinie Wytwórnia (ul. Łąkowa 29) i w Kinie Szkoły Filmowej (ul. Targowa 61/63).

Pełny program Festiwalu Kamera Akcja.

Przed Wami pełny harmonogram wydarzeń. 45 niezwykłych gości z różnych sektorów branży filmowej, 46 filmów pełnometrażowych16 premier5 paneli dyskusyjnych, wyjątkowe warsztaty krytyczne, spotkania duetów „producent-reżyser”, konkurs etiud i animacji oraz „Krytyk mówi”, szybkie randki i niezapomniane afterparty w klubie festiwalowym. Zaplanuj swój własny festiwal i bądź z nami od 8 października w Łodzi!


Tych filmów nie mieliście okazji zobaczyć w polskich kinach!

Dwa filmy Petera Stricklanda

FKA to sekcje filmowe, które prezentują najciekawsze zjawiska w światowym kinie. Wśród bohaterów 6.FKA znajdzie się Peter Strickland – brytyjski reżyser, którego dokonania śledzone są z dużą uwagą przez rzesze kinofilów. Jeden z tytułów to Berberian Sound Studio” (film, który nie znalazł się w polskiej dystrybucji), wyjątkowa produkcja – z jednej strony oddająca hołd kinu europejskiemu lat 70., z drugiej film gatunkowy, który zwodzi widza, pozostawia go w rozterce, sugeruje tropy interpretacyjne, ale nie daje odpowiedzi. Film Stricklanda tematycznie koresponduje z  warsztatami dźwiękowymi, które odbędą się na festiwalu.

unnamed


9 m-cy, 150 tysięcy euro i premiera w Wenecji – case study Baby Bump

11 października, niedziela, godz. 17:30, Kino Wytwórnia, sala warsztatowa

O tym, że ich “Baby Bump” będzie miał premierę w Wenecji, na jednym z trzech najważniejszych festiwali filmowych na świecie, wiedzieli zanim padł pierwszy klaps. Komfortowa sytuacja? Wymarzone warunki pracy? A może walka z wiatrakami? Na film “Baby Bump” mieli jedyne 150 tysięcy euro i dziewięć miesięcy do premiery. Czasu mało, ale za to mobilizacja wielka. Przypadek „Baby Bump” pokazuje, że nic nie jest w stanie stanąć na drodze wyobraźni.

Przy intensywnej pracy nad trudnym projektem istotna jest doskonała współpraca. O uzupełnianiu się w procesie twórczym opowiedzą reżyser Kuba Czekaj i producentki Magdalena Kamińska i Agata Szymańska.

unnamed

Jeszcze więcej znajdziecie w festiwalowym katalogu.
Katalog-6.-KAMERA-AKCJA-2015-WWW

 

Dodaj komentarz