Wielki powrót GOORALA – niezwykłe połączenie folku i elektro!

Jeden z najbardziej oryginalnych projektów w polskiej muzyce powraca w wielkim stylu!

Gooral, czyli Mateusz Górny, to obdarzony niezwykłą wyobraźnia producent muzyczny. Czerpie on z beskidzkiego i podhalańskiego folkloru, łączy ludowe inspiracje z oryginalnym, elektronicznym i d’nb brzmieniem. To unikatowe połączenie zaowocowało już fenomenalnym albumem „Ethno Elektro”,  wydanym w roku 2011 nakładem SP Records.

Materiał z „Ethno Elektro”  został zagrany przez Goorala ponad pół tysiąca razy na koncertach w Polsce i zagranicą. Utwory z tego albumu pojawiły się w kampaniach promocyjnych m.in Open’er czy Life Festival. Wykonanie „Karczmareczki” było najchętniej oglądanym filmem z Woodstock Festival (obecnie Pol’and’Rock Festival), a podczas tego koncertu Gooral rozgrzał do czerwoności kilkaset tysięcy osób. Gooral zagrał również na Sziget, Exit, Colours of Ostrava, Orange Warsaw  Festival oraz na wielu innych dużych imprezach.

„Pokochali” to efekt współpracy Goorala z Maciejem Szymonowiczem, znanym z formacji Psio Crew. Do tradycyjnej góralskiej przyśpiewki muzycy stworzyli oryginalną muzykę, bazującą na brzmieniach piszczałki wielkopostnej – instrumentu używanego przez górali beskidzkich w okresie Wielkiego Postu. Ten nieco zapomniany instrument, w zestawieniu z mocnymi, elektronicznymi brzmieniami, buduje niezwykły klimat utworu.

Kawałek zapowiada album „Ethno Elektro 2”, który ukaże się jesienią 2018.

Dodaj komentarz