Dwie indywidualności, które łączy niesamowita pasja do pokonywania granic i odkrywania nowych przestrzeni artystycznych. Poznali się pięć lat temu na koncercie w Warszawie i natychmiast zamknęli się na klika dni w studiu, żeby dać upust wzajemnym fascynacjom muzycznym.
W efekcie powstał  utwór L.O.O.T., który znalazł się na „4” SMOLIKA. Teraz ruszają w trasę promując swoja wspólna płytę.


Kev1 foto Anna Gluszko-SmolikPostać Keva Foxa jest otoczona aurą tajemniczości, co ma swoje źródło w charakterystyce komponowanej przez niego muzyki. Zważywszy na częstotliwość, z jaką Kev Fox występuje w naszym kraju, nietrudno o stwierdzenie, iż Brytyjczyk upodobał sobie polską publiczność. Współpraca ze Smolikiem przy nagrywaniu utworu “L.O.O.T.” tylko pomogła mu w kreowaniu własnej przestrzeni na naszym rodzimym rynku muzycznym. Kev Fox to artysta związany ze sceną Manchesteru, ale ostatnio mieszkający i tworzący również w Polsce.
Charakterystyczna, stylowa postać jest szczególnie dobrze znana angielskim i irlandzkim wielbicielom oryginalnych, akustycznych dźwięków. Kilka lat temu wydał minialbum „Help Yourself”, który – bez wsparcia prasy ani wytwórni – sprzedał się w ogromnym nakładzie.
Od pięciu lat intensywnie w trasie, bez większego trudu zdobywa serca słuchaczy w całej Europie.
W trakcie swojego drugiego pobytu w Polsce zauroczył swoim brzmieniem nie tylko widownię, ale także uznanego  muzyka i producenta – Andrzeja Smolika, który zaprosił Keva do współpracy. Rezultatem jest wspólnie nagrany singiel „L.O.O.T” promujący czwartą płytę Smolika. Pojawił się również jako gość na debiutanckiej płycie Skubasa „Wilczełyko”. Promując swój debiutancki album „King For a Day” KEV FOX odwiedził 13 krajów m.in. Niemcy, Francję, Holandię, Danię, Anglię, Francję, Hiszpanię, Portugalię, Włochy, Szwajcarię, Węgry i Czechy.

Obecnie KEV FOX i SMOLIK pracują nad wspólną płytą, sygnowaną ich nazwiskami. Jej premiera jest przewidziana na wiosnę 2015.
Misternie skonstruowane, pełne melancholii melodie, niepowtarzalny, hipnotyzujący, silny wokal FOXA przeciwstawiony minimalistycznemu brzmieniu gitary, i tak charakterystycznemu brzmieniu instrumentów wszelkich, za które odpowiada SMOLIK zabierze słuchaczy w niezwykłą podróż…


Smolik1 foto Anna Gluszko-SmolikANDRZEJ SMOLIK to jeden z najbardziej uznanych producentów muzycznych w Polsce, jedyny który oprócz produkcji utworów i albumów dla innych artystów (takich jak np.: K. Nosowska, R. Gawliński, K. Krawczyk czy Maryla Rodowicz i Maria Peszek), wydaje swoje własne autorskie / producenckie płyty. Dotychczasowe 4 albumy sygnowane nazwiskiem Smolika spotkały się z wyjątkowo przychylnym odbiorem zarówno wśród publiczności, fanów, jak i wśród recenzentów i całej branży muzycznej. Smolik z wielkimi sukcesami produkuje też muzykę do filmów, spektakli teatralnych i telewizji. Jest również autorem muzyki do wielu kampanii i filmów reklamowych. Nazwisko Smolika jest niezmiennie od kilku lat marką nierozerwalnie wiążącą się nie tylko z muzyką, ale również z dobrym gustem, najlepszymi i najświeższymi trendami i nowoczesną elegancją. Potwierdzają to nagrody jakie otrzymał w ostatnich latach np.: TRENDY ELLE, bardzo prestiżowy „Paszport Polityki“, Fryderyk  za produkcje roku 2006 i 2009 oraz dla najlepszego kompozytora 2003 i 2006, trzykrotna nominacja do nagrody MTV European Music Aword. Na początku 2008 roku Smolik został wyróżniony nagrodą Kreatura 2008 za wkład w muzykę reklamową.
Ostanie dzieło SMOLIKA „The Trip”  z 2012 roku to bezprecedensowy przykład współpracy między filmowcami a muzykiem. To transmedialny projekt składający się z filmu, jego wersji interaktywnej, koncept albumu autorstwa Smolika oraz projektu fotograficznego.Już dziś zapraszamy na koncerty.

SM/KV PROMO TOUR AUTUMN 2015

22.10 – Warszawa koncert promocyjny – Bar Studio
23.10 Premiera płyty, koncert + wywiad Offensywa w PR3

18.11 Bydgoszcz klub Mózg
19.11 Szczecin, Sala Opery
20.11 Poznań, klub Blue Note
21.11 Gdańsk, Teatr Szekspirowski
27.11 lub 28.11 lub 29.11 Warszawa Targi CJG
2.12 Wrocław, Stary Klasztor
3.12 Łódź, klub Scenografia
4.12 Katowice, klub Hipnoza
5.12 Kielce, klub Bohomass
6.12 Kraków, klub Studio
10.12 Toruń, klub Lizard King

Dodaj komentarz