SPAGHETTI POLONEZE / Monika Mariotti

Premiera 27 czerwca 2016 roku.

M.Mariotti_Teatr.Syrena_plakat_RGBRozpoczęły się właśnie próby do nowego spektaklu. Po raz kolejny na scenie Teatru Syrena w Warszawie swoje aktorskie i wokalne możliwości zaprezentuje Monika Mariotti. Będzie to autorski koncert piosenek o przewrotnym tytule ,,Spaghetti Poloneze”. Wśród utworów, jakie będzie można usłyszeć, znalazły się zarówno popularne, włoskie przeboje – znane w Polsce nie tylko wielbicielom tamtejszej kultury. W oryginalnej interpretacji Moniki zabrzmią m.in. takie hity jak „Felicita”, „Mambo Italiano” czy „Volare”. Każda z piosenek poprzedzona jest dowcipnym komentarzem aktorki, która mówić zamierza o tym, co zbliża ale i różni Włochów i Polaków. Wszystkie piosenki zostały na nowo zaaranżowane, a artystce towarzyszy na scenie zespół muzyków.

Przypomnijmy, że artystka ma włosko – polskie korzenie, co na pewno wpływa na jej sceniczny temperament. W 2012 roku Teatrze Syrena obyła się premiera musicalu ,,Moja Nina”, w którym Monika zagrała główną rolę. Scenariusz spektaklu oparty został na życiu i twórczości piosenkarki, Niny Simone.

Sama Monika Mariotti inspiruje się różnymi gatunkami muzycznymi. Swoich ulubionych wykonawców ma także w Polsce.

– Upodobałam sobie szczególnie Katarzynę Groniec, Olę Bilińską, zespoły ,,Babadag” i ,,Berjozkele” oraz Igora Spolskiego. Lubię posłuchać czasami Kazika, piosenki aktorskiej, muzyki metalowej i rockowej. 

Warto podkreślić, że to nietypowy projekt. Łączy w sobie elementy koncertu, klasycznego spektaklu i monodramu.

– To  pierwszy tego typu spektakl w Polsce. Traktuję go trochę jak eksperyment, ale . wWiem, co mam do powiedzenia poprzez tę muzykę. Dla mnie samej to będzie niespodzianka oraz, na co liczę, wielka frajda. 

Monika Mariotti wychowała się w nadmorskiej Senigalii. Pierwsze kroki na scenie stawiała w rzymskim Teatro India, a przełomem w jej karierze okazała się przeprowadzka do Warszawy. Dołączyła do ekipy Teatru Konsekwentnego (dziś Teatr Warsawy), gdzie zadebiutowała rolą Matki w obsypanym nagrodami spektaklu „Kompleks Portnoya” w reżyserii Aleksandry Popławskiej i Adama Sajnuka. Zdobywa coraz większą popularność dzięki rolom w serialach – widzowie polubili wyrazisty, komediowy rys jej postaci w takich produkcjach jak „Przepis na życie”, „Sama słodycz” czy „Nie rób scen” (TVN). W tym sezonie oglądać ją można w serialu „Druga szansa” u boku Małgorzaty Kożuchowskiej. Pasjonuje się dalekimi, samotnymi wyprawami, o których opowiada w cyklu podróżniczym w paśmie Dzień Dobry TVN. Kocha taniec i jazdę konno po bezkresnych stepach. Jest poliglotką, mówi w sześciu językach.

Premiera spektaklu odbędzie się podczas festiwalu United Solo Europe – to europejska odsłona największego na świecie festiwalu monodramu, który odbywa się w Nowym Jorku. Spektakl „Spaghetti Poloneze” będzie grany w Teatrze Syrena w Sezonie 2016/17. Planowane jest również jego tournée po Polsce.

Lista piosenek, jakie znajdą się w spektaklu muzycznym ,,Spaghetti Poloneze”:

1. ,,BUONA SERA SIGNORINA”.
2. ,,TU VUO’ FA’ L’AMERICANO”.
3. ,,A FAR L’AMORE COMINCIA TU”.
4. ,,ARIA”
5. ,,GUARDA CHE LUNA”.
6 ,,CHILL E’ NU BUONO GUAGLIONE”.
7. ,,DEMOCRAZIA”.
8. ,,VOLARE”.
9. ,,FELICITA”.
10. ,,PRINTYL”.
11. ,,ANGUILLA”
12. ,,MALARAZZA”.
13. ,,I WANT TO KNOW”.
14. ,,LU RUSCIU TE LU MARE”.
15. ,,DON PIZZICA”.
16. ,,BE ITALIAN”.
17. ,,VIA CON ME”.
18. ,,MAMBO ITALIANO”.

Dodaj komentarz