„niemożliwe” – nadchodzi debiutancki album Kwiatu Jabłoni

Album „niemożliwe” to debiutancki krążek folkowo-elektronicznego duetu Kwiat Jabłoni, który będzie miał premierę 1 lutego 2019 roku. Rodzeństwo Kasia i Jacek Sienkiewiczowie jako Kwiat Jabłoni po raz pierwszy zaprezentowali się polskim słuchaczom w marcu 2018 r., wypuszczając do sieci piosenkę „Dziś późno pójdę spać” wraz z teledyskiem, który na YouTube wyświetlony został już ponad 4,5 mln razy. Drugim singlem promującym płytę została tytułowa piosenka „Niemożliwe”.

„Dziś późno pójdę spać”

Na album wyprodukowany przez Kwiat Jabłoni oraz debiutującego realizatora dźwięku Łukasza Ziębę składa się 12 utworów. Są to autorskie, refleksyjne piosenki z polskimi tekstami wykonane na dwa głosy, mandolinę i fortepian, wzbogacone elektronicznymi brzmieniami. Ta nietypowa mieszanka sprawia, że muzyka Kwiatu Jabłoni wymyka się typowym gatunkom, ciężko ją zaszufladkować.

W piosenkach rozbrzmiewają folkowe brzmienia, popowe chwytliwe melodie i przestrzenne efekty elektroniczne. Kasia i Jacek mówią jednak, że najważniejsza jest dla nich warstwa tekstowa ich piosenek. Rodzeństwo Sienkiewiczów śpiewa o życiu chwilą, próbach cieszenia się tym, co mamy, o ucieczce od konsumpcjonizmu i świata przesyconego pogonią za sukcesem, skłaniają słuchaczy do namysłu i nie pozostawiają obojętnym. „niemożliwe” to album głęboko poruszający zarówno słowami, jak i muzyką.

Lista utworów:
1. Niemożliwe
2. Dzień dobry
3. Nie ma czasu
4. Nic więcej
5. Dziś późno pójdę spać
6. Za siódmą chmurą
7. Kto powie mi jak
8. Chodźmy nad wodę
9. Wzięli zamknęli mi klub
10. Wodymidaj intro
11. Wodymidaj
12. Turysta (bonus track)

W pierwszą trasę ruszyli jeszcze przed wydaniem debiutanckiej płyty i tylko z trzema utworami zamieszczonymi w internecie. Spotkanie ze słuchaczami było więc małym eksperymentem. Kwiat Jabłoni zdał jednak ten test celująco. Młodemu duetowi udało się wyprzedać bilety na większość koncertów i rozkochać w sobie kolejnych fanów.

Warto dodać, że specjalnie na jesienne występy Kasia i Jacek uruchomili maila, dzięki któremu fani mogli zgłaszać zainteresowanie kupnem ich debiutanckiej płyty. Ta forma spotkała się z ogromnym zainteresowaniem, zespół otrzymał ponad 400 wiadomości.

Pod koniec lutego zespół wyruszy w trasę promującą album „niemożliwe”. Kwiat Jabłoni szykuje niespodzianki i już nie może doczekać się kolejnego spotkania ze słuchaczami.

27 LUTEGO – WROCŁAW – STARY KLASZTOR

28 LUTEGO – ZIELONA GÓRA – KAWON

02 MARCA – BYDGOSZCZ – ESTRADA STAGEBAR

08 MARCA – ZABRZE – CK WIATRAK

15 MARCA – LUBLIN – DOM KULTURY 

17 MARCA – WARSZAWA – NIEBO

22 MARCA – BIAŁYSTOK – ZMIANA KLIMATU 

28 MARCA – OLSZTYN – NOWY ANDERGRANT

29 MARCA – WILNO – DOM KULTURY POLSKIEJ 

03 KWIETNIA – ŁÓDŹ – SCENOGRAFIA

04 KWIETNIA – RZESZÓW – LUKR

05 KWIETNIA – KRAKÓW – KLUB STUDIO

13 KWIETNIA – SZCZECIN – KOLUMBA 4

14 KWIETNIA – TORUŃ – LIZARD KING

24 KWIETNIA – GDAŃSK – PARLAMENT

25-27 KWIETNIA – POZNAŃ – ENEA SPRING BREAK FESTIVAL

Dodaj komentarz