Mnie nie ma” to książka, w której pada bardzo wiele niepopularnych opinii i szczerych komentarzy. To odważna opowieść o samotności i zabawna historia o odrębności. 1 grudnia o godz. 18.00 w sieni Instytutu Kultury Miejskiej odbędzie się spotkanie z Maciejem Nowakiem, byłym dyrektorem Teatru Wybrzeże i Olgą Święcicką, autorką książki. Prowadzenie: Małgorzata Żerwe. Wstęp wolny.

Nie myślę o sobie czule. Mnie mogłoby nie być. Jestem tylko kostiumem”. W szczerej i bardzo osobistej rozmowie Maciej Nowak opuszcza swoje ciało, by spojrzeć na siebie z ironicznym dystansem. Zaszufladkować Nowaka trudno, tym bardziej że sam stara się uciec przed wszystkimi określeniami. Teatrolog, krytyk kulinarny, publicysta, dyrektor, społecznik, bon vivant… Haseł jest wiele, a Nowak jeden.

– Po kilku tygodniach pracy nad książką Nowak ośmielony wiśniówką wyznał mi, że najzwyczajniej w świecie się mnie boi. On, 170 kg wagi, dwa metry wzrostu i kilka dyrektorskich stanowisk w kieszeni. Bać mogłam się prędzej ja, w końcu umawiałam się ze słynnym Nowakiem, który w knajpie bezpardonowo potrafił poprosić o wszystko. I bałam się naprawdę. Do tego stopnia, że nigdy nie odważyłam się tego mu powiedzieć – mówi Olga Święcicka.

Mnie nie ma” – spotkanie z Maciejem Nowakiem i Olgą Święcicką w IKM
Prowadzenie:
Małgorzata Żerwe
Data: 1 grudnia, godz. 18.00
Miejsce: sień Instytutu Kultury Miejskiej, ul. Długi Trag 39/40

Mnie nie ma. Rozmowa z Maciejem Nowakiem”, wyd. Czarne 2015
Więcej o książce: https://czarne.com.pl/katalog/ksiazki/mnie-nie-ma

Maciej Nowak (ur. 1964) – dziennikarz, krytyk teatralny i kulinarny. Twórca i redaktor naczelny „Gońca Teatralnego” i „Ruchu Teatralnego”, były szef działu kultury „Gazety Wyborczej”. Był dyrektorem Teatru Wybrzeże w Gdańsku, założycielem i dyrektorem Instytutu Teatralnego im. Zbigniewa Raszewskiego w Warszawie oraz wskrzesicielem Warszawskich Spotkań Teatralnych. Od lat recenzuje warszawskie restauracje w „Co Jest Grane”, jest także jurorem programu Top Chef w Polsacie i felietonistą „Gazety Stołecznej”. Razem z Mikiem Urbaniakiem prowadził program Homolobby w radiu RDC. Od września 2015 jest dyrektorem artystycznym w Teatrze Polskim w Poznaniu.

Olga Święcicka (ur. 1987) – z wykształcenia krytyczka teatralna, z zawodu dziennikarka. Absolwentka Instytutu Reportażu i Krakowskiej Szkoły Scenariuszowej. Publikowała m.in. w „Wysokich Obcasach”, „Tygodniku Powszechnym”, „Art&Business”, „Kukbuku”, „Ruchu Muzycznym” i na portalu dwutygodnik.com. Na co dzień pracuje jako redaktorka w magazynie „Aktivist”.

Dodaj komentarz