Łódzki Finał WOŚP na rynku Manufaktury

Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagra w tym roku po raz 24. A już dziesiąty z rzędu łódzki Finał WOŚP odbędzie się na rynku Manufaktury. Będą koncerty łódzkich kapel rockowych, warsztaty układania serc z klocków LEGO i pokazy magików. W niedzielę (10.01) nikt w Manufakturze nie będzie narzekać na nudę!
Gwiazdą wieczoru będzie zespół VIDEO.

W tej edycji tysiące wolontariuszy WOŚP w całym kraju zbierać będą datki na zakup sprzętu medycznego, ratującego życie dzieci i zapewniającego godną opiekę medyczną dla seniorów.
Pieniądze do puszek z dobrze znanym serduszkiem będzie można wrzucać również w Manufakturze. Przez cały dzień na łodzian i turystów czeka tam mnóstwo atrakcji, pokazów czy warsztatów. Wolontariuszami będą studenci, rajdowcy, lotniarze, kucharze, motocykliści, tancerze, Latające Babcie, futboliści – a przede wszystkim młodzież. Wolontariusze z łódzkiego Sztabu 24 Finału WOŚP (ma swoją siedzibę w Gimnazjum nr 44) będą oddawać zebrane pieniądze od razu do Banku Pekao: specjalny punkt kasowy znajdzie się w lokalu obok restauracji SPHINX.
Tuż przy wejściu głównym do galerii Manufaktury LEGO organizuje jedyne w Polsce – a nawet na świecie – warsztaty układania serc. Malutkie serduszka wykonane przez fanów duńskich klocków będą zawieszane na wielkiej konstrukcji, tworząc wielkie, przestrzenne serce z klocków LEGO. Co kilka godzin będzie organizowana licytacja serc – rodzice, którzy będą chcieli zabrać serca swoich pociech do domu, będą musieli zgłosić się do licytacji!
W rotundzie Manufaktury zaplanowano pokazy taneczne – od flamenco i tango przez jazz, hip hop, walca – po sambę a nawet zumbę.
Zaprezentują się także prestidigitatorzy i Latające Babcie. W małej rotundzie obok placu zabaw dla dzieci do Szpitala Pluszowego Misia zapraszają studenci IFMSA. Staną tam również: symulator lotów z Aeroklubu Łódzkiego oraz samochody solarne i roboty z Politechniki Łódzkiej.

Na rynku Manufaktury, przez cały dzień, w olbrzymim, trzystulitrowym kotle, będzie grzała się zupa dla gości Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Grupa rekonstrukcyjna zaserwuje chętnym wojskową grochówkę – prosto z wozu bojowego WP! Między budynkami French Potato
i American Bull pojawią się: szybowiec Łódzkiego Aeroklubu i motolotnia Radka Wilczka, dziennikarza i podróżnika. Studenci Koła Inwestor zapraszają do układania wielkiego, złotego serca z 1-, 2- i 5-ciogroszówek.

Na rynku znajdą się ponadto: stanowiska Poczty Polskiej z okolicznościowym datownikiem, basen dla łódzkich morsów (którzy kilkakrotnie zanurzą się w lodowatej wodzie!), Izba Celna, Policja, łódzkie szkoły wyższe, stare mercedesy. Będą pokazy pierwszej pomocy, wykonywane przez młodzież ze Studenckiego Koła Medycyny Ratunkowej i Medycyny Katastrof, oraz PCK.
O godz. 13.00 z rynku Manufaktury wyruszy do Parku Staromiejskiego spacer z kijkami (Nordic Walking) dla osób 50+, pod kierunkiem doświadczonych instruktorów łódzkiego MOSiR-u. Na scenie ustawionej na rynku, tuż obok dawnego budynku Straży Pożarnej (tam, gdzie mieści się restauracja French Potato), od godziny 16-tej zagrają łódzkie zespoły muzyczne: KCB, Muzozoic, Leafless Tree, Blowjoke, TBoll, Crosswave, Sequel, Hodhill, Justyna Panfilewicz, Royal Spirit, Kohouse, Overhood. „Światełko do Nieba” rozbłyśnie o godzinie 19.50.
Na rynku Manufaktury najlepiej będzie obserwować pokaz fajerwerków, wystrzelony z Parku Staromiejskiego. Tuż po pokazie na scenie w rynku Manufaktury finałowy koncert zagra gwiazda wieczoru – zespół VIDEO.
Przypomnijmy: Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy ma już 24 lata. Każdego roku wrzucamy do puszek z czerwonym sercem coraz więcej pieniędzy. W 2015 WOŚP zebrała 53 mln 109 tys. 702 zł. W ciągu wszystkich zorganizowanych dotąd finałów, WOŚP zebrała ponad 640 mln zł. Te pieniądze przeznaczono m.in. na wyposażenie oddziałów dla noworodków, sprzęt dla klinik onkologicznych, ratowanie życia dzieciom, które uległy wypadkom, ratowanie dzieci z chorobami serca, diagnostykę noworodków i niemowląt, ratowanie życia dzieci z wadami wrodzonymi, zakup sprzętu medycznego dla oddziałów niemowlęcych.

Dodaj komentarz