Wydawnictwo Initium zapowiada kolejną serię fantasy − Kroniki Ocalałych autorstwa Mary E. Pearson. Pierwsza powieść z cyklu − Fałszywy pocałunek − ukaże się w Polsce już 2 sierpnia.

okładka_fałszywyNiewątpliwie warto było czekać. Tutaj nie ma miejsca na nudę, a historia od początku kryje szereg niedopowiedzeń. Ciekawość czytelnika wzrasta, wyobraźnia pracuje, gdy wkracza w świat zupełnie inny niż te, które znamy już z powieści tego gatunku. Autorka odbiega od schematów, w jej przestrzeni poruszamy się wśród Cyganów, indiańskich zwyczajów – i nie tylko.

Główna bohaterka − księżniczka Lia − jest pierwszą córką domu Morrighanów, królestwa przesiąkniętego tradycją, poczuciem obowiązku i opowieściami o minionym świecie. W dniu swojego ślubu ucieka, uchylając się od swej roli – pragnie wyjść za mąż z miłości, a nie w celu zapewnienia sojuszu politycznego. Ścigana przez licznych łowców, znajduje schronienie w odległej wsi, gdzie rozpoczyna nowe życie. Gdy do wioski przybywa dwóch przystojnych nieznajomych, w Lii rodzi się nadzieja. Nie wie, że jeden z nich jest  odtrąconym księciem, a drugi to zabójca. Wszędzie czai się podstęp. Lia jest bliska odkrycia niebezpiecznych tajemnic i jednocześnie odkrywa, że się zakochuje.

Wielowątkowość, tajemnica, zgrabnie wykreowana intryga, a wszystko to na tle odmiennych kulturowo narodów i różnorodnych pejzaży.

Rankingi, w których znalazł się Fałszywy pocałunek

– YALSA Najlepszy Wybór Nastolatków 2015
– Najlepsze Książki dla Nastolatk
ów Indigo 2014
– Lista Książ
ek Lone Star 2015
– Lista TAYSHAS 2015
– Dziesięć Najlepszych Powieś
ci Miłosnych Booklist
– Nominacja do Goodreads Choice Awards 2014
– Nominacja do YALSA BFYA 2014
– Wyróżnienie Kirkus
– Książki, kt
óre Cię Zachwycą 2014 NYPL
– Ulubione Książ
ki 2014 Kirkus/Leila Roy
– Najlepsza Fikcja Dla Młodych Dorosłych YALSA 2015
– Najlepsza Dziesiątka 2014

Ponad 300 000 egzemplarzy sprzedanych w USA!

Oto fragment książki:
Falszywy_pocalunek_fragment_71_stron

Dodaj komentarz