Drugi piknik miejski z IKM: design, architektura i sztuka w mieście

Lato w mieście nie musi być nudne. Instytut Kultury Miejskiej zaprasza na drugi piknik, którego tematem będzie design, architektura i sztuka w mieście. 11 sierpnia od godz. 11.00 do 16.00, przy nowej siedzibie IKM na Targu Rakowym 11, będzie można m.in.: wziąć udział w warsztatach fotografii ulicznej, zbudować falowiec, nagrać dźwięki miasta, wyhaftować koszulkę czy zbudować karmnik. Nie zabraknie piknikowych napojów i przekąsek! Wstęp wolny.

Jak wyglądał piknik miejski 14 lipca?

 

Drugi piknik miejski IKM skupia się na tematyce designu, architektury i sztuki w mieście. Warsztaty i aktywności poprzedzi późne śniadanie (11.00 – 13.00) serwowane przez Kolektyw Samo Dobro, Asię Stachowiak (ciasta), Buzz Cafe i Składak (kawy i napoje).

piknik_miejski_14lipca_fot.BartoszBańka piknik_miejski2_14lipca_fot.BartoszBańka piknik_miejski5_14lipca_fot.BartoszBańka

W programie pikniku miejskiego 11 sierpnia m.in.: warsztaty animacji poklatkowej z Konradem Kulczyńskim i Grażyną Rigall (dla dzieci od 6 r.ż.) czy warsztaty fotografii ulicznej z Rafałem Plackiem (Portret Osobisty). Zespół ornitologów i architektów zaprosi dzieci do stworzenia karmników dla ptaków oraz opowie o tym, jak je dokarmiać i poić. Marta Karalus zabierze uczestników i uczestniczki na spacer akustyczny, a grupa byćMORZE na warsztaty modelarskie, podczas których powstanie falowiec. Małgorzata Żmijska zaprosi do stworzenia nieMAPY Gdańska, a z Lucky Shirt będzie można wyhaftować drobne wzory na swoich ubraniach. W planie są także dyskusje o przestrzeni miejskiej oraz aktywności sportowe – acroyoga, która bazuje na gimnastyce akrobatycznej, jodze i masażu tajskim.

Cykl trzech letnich pikników miejskich z IKM to okazja do spędzenia czasu podczas warsztatów i zabaw czy przy wspólnym jedzeniu. To także pretekst do rozmowy o nowych działaniach IKM w Kunszcie Wodnym. Przestrzeń między budynkiem Kunsztu Wodnego a Skwerem im. Harcerzy Polskich w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku będzie miejscem podzielonym na strefy: odpoczynku, warsztatów, porad oraz gier i zabaw. Meblami miejskimi zaaranżuje ją Stowarzyszenie Inicjatywa Miasto przy współpracy z Grupą GDYBY.

Ostatnie wydarzenie – piknik literacki, organizowany razem z Wojewódzką i Miejską Biblioteką Publiczną, odbędzie się 1 września.

Miejsce: przestrzeń między budynkiem Kunsztu Wodnego a Skwerem im. Harcerzy Polskich w Byłym Wolnym Mieście Gdańsku.

Program wydarzeń: www.ikm.gda.pl/piknikmiejski.

Dodaj komentarz