Breakout Days toRockowa noc międzynarodowy festiwal muzyczny, który został stworzony ku pamięci wybitnego twórcy, ponadczasowego artysty, Tadeusza Nalepy. Jego twórczość wytyczyła nowy kierunek w muzyce, łamiąc przy tym narzucone w latach 70` ograniczenia estetyczne. Muzyka stworzonego przez Tadeusza zespołu Breakout od lat elektryzuje słuchaczy, a jego nazwa stała się marką rozpoznawalną w wielu krajach.
Breakout to także marka, która w Polsce kojarzona jest z Rzeszowem.

Tegoroczna edycja składać się będzie zarówno z mniejszych koncertów klubowych, podczas których wystąpią m.in. Sagittarius, HooDoo Band czy Magda Piskorczyk oraz z koncertu pn. Dzieci na rzeszowskim Rynku. Będzie to autorski koncert, w którym wezmą udział Ania Rusowicz, Bracia, Żaneta Lubera, Michał Jurkiewicz i inni. Breakout Days wciąż otwiera się na młodych twórców, czego dowodem jest trwający konkurs „Video – Fon”. Jego celem jest wyłonienie prac Video inspirowanych twórczością Tadeusza Nalepy, zespołu Breakout oraz promocja młodych twórców video i muzyki, a także propagowanie muzyki bluesowej w Polsce. Kategorie konkursowe to : „Pokaż muzykę” oraz „Teledysk”.

 

Program Breakout Days 2015

1.10.2015 – Czwartek  – godz. 19.00 – oficjalne otwarcie festiwalu / Kino Zorza
„Video – Fon” – prezentacja prac konkursowych oraz koncert Kraków Street Band

2.10.2015 – Piątek – godz. 20.00 , Pub Muzyczny Mikrofon
XXX-lecie Sagittarius, HooDoo Band

3.10.2015 – Sobota – godz. 17.00, Rynek
Piotr Nowak Band oraz koncert „Dzieci” : Anna Rusowicz, Żaneta Lubera, Piotr Nalepa, duet Piotr i Wojtek Cugowscy oraz Michał Jurkiewicz, Łukasz Belcyr, Wojtek Famielec, Bartek Pawlus, Robert Lubera.

3.10.2015 – Sobota – godz. 20.00, Pub Muzyczny Mikrofon
Magda Piskorczyk, Kłusem z Bluesem

Organizatorami Breakout Days są: Urząd Miasta Rzeszowa i Estrada Rzeszowska

Dodaj komentarz