Lady Pank zapraszają na jesienną trasę koncertową promującą „LP1”

Lady-Pank_promo_fot.Mateusz-StankiewiczPierwsza płyta zespołu Lady Pank jest dla wielu fanów polskiej muzyki niczym biblia. Przeszła już do historii polskiego rocka jako klasyk. Przez wielu jest określana mianem The Best Of, bo to właśnie z niej pochodzą największe przeboje Lady Pank: Kryzysowa narzeczona, Mniej niż zero, Zamki na piasku, Vademecum skauta, Fabryka małp i kilka pozostałych. 

To z tego albumu, na początku lat 80, radiowa Trójka, jako jedyna wówczas stacja prezentująca muzykę rockową, wylansowała 10 piosenek czyli dokładnie tyle, ile znajduje się na płycie (singlem został nawet instrumentalny numer Zakłócenie porządku!). Precedens, który nie powtórzył się w przypadku żadnej innej polskiej płyty.

Po 35 latach od premiery tego historycznego albumu, dostajemy jego remake, którego wartością dodaną jest plejada artystów, którzy uświetnili swoimi talentami utwory stworzone blisko 4 dekady temu przez Lady Pank. Lista nazwisk artystów, którzy przyjęli zaproszenie zespołu do nagrań, jest imponująca: Nosowska, Kowalska, Janerka, Markowski, Rojek, Maleńczuk, Organek, Zalewski, Rogucki, Wyrostek. Kolejnym prezentem, który zespół przygotował dla swoich fanów to bonusy w postaci trzech piosenek, które wprawdzie nie ukazały się na debiutanckim albumie Lady Pank, ale zostały nagrane i wylansowane jeszcze przed jego ukazaniem się na rynku: Tańcz głupia tańcz, Mała Lady Punk i Minus 10 w Rio. Wykonanie tej ostatniej przez Katarzynę Nosowską powali na kolana nie tylko fanów tej artystki…

Druga połowa roPlakat Ogólnyku to trasa koncertowa pod szyldem LP1, która obejmie swoim zasięgiem kilkadziesiąt miast w kraju i za granicą. Podczas koncertów zostanie zagrana pierwsza płyta Lady Pank w niezmienionej kolejności, aranżacjach i, w kilku przypadkach, w towarzystwie gości, którzy zaznaczyli swoją obecność na płycie. Koncertom będzie towarzyszyła oprawa nawiązująca do okresu, kiedy Lady Pank zaczynało swoją burzliwą karierę czyli z latami 80. Nie zabraknie niespodzianek i zaskoczeń, którymi zespół Jana Borysewicza i Janusza Panasewicza rzadko rozpieszcza swoich fanów…

Oto lista koncertów organizowanych przez Wydawnictwo Agora:

09.10 – Zielona Góra

13.10 – Zgorzelec

14.10 – Katowice

20.10 – Ostrava (Czechy)

26.10 – Kalisz

09.11 – Opole

10.11 – Poznań

11.11 – Wrocław

16.11 – Warszawa

17.11 – Warszawa

18.11 – Łódź

23.11 – Rzeszów

24.11 – Kraków

25.11 – Bielsko-Biała

30.11 – Kielce

01.12 – Wolbrom

02.12 – Toruń

06.12 – Gdańsk

09.12 – Szczecin

13.12 – Bydgoszcz

14.12 – Olsztyn

19.01 – Lublin

Zarówno płyta, jak i trasa LP1, zapowiadają się na jedno z najważniejszych wydarzeń 2018 roku na polskim rynku muzycznym.

Dodaj komentarz