Warsztaty filmowe z Fujifilm

Warsztaty filmowe FujifilmFundacja Przestrzeń Filmowa oraz Fujifilm Polska zapraszają na weekendowe warsztaty filmowe, organizowane w ramach festiwalu 48 Hour Film Project Poland.
15 i 16 września na terenie Biblioteki Uniwersytetu Warszawskiego (BUW), odbędą się szkolenia ze sztuki operatorskiej i oświetleniowej, reżyserii oraz scenariopisarstwa, zarówno na poziomie podstawowym, jak i zaawansowanym. Dodatkowo w dniach 11, 12, 13 września na terenie budynku Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego odbędą się wykłady otwarte, skierowane do osób zainteresowanych sztuką filmową.

Warsztaty operatorsko-oświetleniowe

Zajęcia poprowadzi Artur Żurawski PSC, autor zdjęć filmowych. Wykonywał zdjęcia m.in. do „Nieustraszonej”. Szkolenie jest skierowane wyłącznie do operatorów zarejestrowanych ekip, biorących udział w konkursie 48 Hour Film Project Poland 2018. Sprzęt, z którego będą korzystać uczestnicy, zapewnia partner warsztatów – Fujifilm. Podczas warsztatów zostaną ogłoszeni zwycięzcy konkursu organizowanego przez Fujifilm, którzy będą mieli możliwość darmowego wypożyczenia sprzętu japońskiego producenta, na czas trwania 48 Hour Film Project Poland. Patronat nad warsztatem objęło Polskie Stowarzyszenie Autorów Zdjęć Filmowych oraz FilmPro.

Warsztaty scenariuszowo-reżyserskie

Uczestnicy poznają kolejne etapy powstawania filmu od stworzenia scenariusza do jego realizacji. Prowadzący zdradzi także tajniki umiejętnego kierowania planem zdjęciowym oraz współpracy reżysera ze scenarzystą. Warsztaty są otwarte dla wszystkich, jednak uczestnicy niezarejestrowani w konkursie 48HFP Poland muszą wnieść opłatę 150 zł za jeden dzień lub 200 zł za 2 dni warsztatowe.

Warsztaty scenariopisarskie

Warsztaty zostaną poprowadzone przez Agnieszkę Kruk, założycielkę StoryLab Pro. Zajęcia skierowane są do osób piszących lub planujących napisanie scenariusza filmowego.
Dla niezarejestrowanych uczestników obowiązuje opłata 150 zł za jeden dzień lub 200 zł za 2 dni warsztatowe.

Wykłady

Poza ofertą warsztatową, organizatorzy przygotowali trzy dni otwartych, bezpłatnych wykładów, skierowanych do osób zainteresowanych sztuką filmową. Wszystkie warsztaty odbędą się w budynku Samorządu Studentów Uniwersytetu Warszawskiego.

11 września (wtorek), godzina 18:30 – Wykład z Legalną Kulturą. Doskonałe zajęcia dla osób zainteresowanych zagadnieniem prawa autorskiego, ochroną własności intelektualnej
w kontekście kultury.

12 września (środa), godzina 18:30 – Spotkanie z reżyser castingu Ewą Łepecką. Jak przygotować się dobrze do castingu? Na co zwrócić uwagę, a o czym lepiej zapomnieć?

13 września (czwartek), godzina 18:30 – Jak się odnaleźć w branży filmowej i wytyczyć ścieżkę kariery, czyli kilka kroków do czerwonego dywanu. Spotkanie poprowadzi Agnieszka Sękowska, wieloletnia producentka konkursu 48 Hour Film Project Poland! Dowiecie się m.in. co zrobić z filmem aby nie kończyć swojej przygody z kinem, na wzięciu udziału w 48HFP Poland! Wykład BEZPŁATNY


 

O Fujifilm Polska
Japoński producent znany z filmów i papierów fotograficznych, taśm filmowych, a także aparatów fotograficznych analogowych, cyfrowych i natychmiastowych. Od rozpoczęcia swojej działalności w 1934 roku firma kilkukrotnie dywersyfikowała i rozwijała portfolio produktów – dzisiaj jest ważnym graczem na rynku farmaceutycznym, urządzeń do obrazowania w medycynie (produkuje m.in. zaawansowane endoskopy oraz mammografy) i rozwiązań IT dla szpitali. Fujifilm specjalizuje się także w produkcji maszyn i materiałów eksploatacyjnych dla biznesu poligraficznego.

O konkursie 48 Hour Film Project Poland
48 Hour Film Project to jedyny w Polsce konkurs i festiwal, w którym rolę odgrywa czas. W ciągu jednego weekendu ekipy filmowe biorące w nim udział dają z siebie wszystko – tworzą i piszą scenariusz, kręcą i montują film i mają na to tylko 48 godzin. 48 Hour Film Project to festiwal filmowy bez barier, otwarty dla wszystkich. Jego głównym  celem jest mobilizacja do aktywnego tworzenia i uczestnictwa w kulturze.
Festiwal jest szansą zarówno dla profesjonalistów, jak i dla amatorów na sprawdzenie się w tak wymagającym zadaniu, jakim jest zrobienie filmu w 48 godzin. Pokazuje, że jest to możliwe w krótkim czasie i przy niewielkim nakładzie środków. Ponadto zachęca filmowców do wyjścia z kamerą w przestrzeń miejską.

O Fundacji Przestrzeń Filmowa
FUNDACJA PRZESTRZEŃ FILMOWA powstała z chęci dzielenia się pasją, wiedzą i pozytywną energią twórczą z wszelkiej maści twórcami. Naszym celem i misją jest stworzenie przestrzeni dla polskich artystów i dawanie im perspektywy wyjścia poza utarte ramy systemu myślenia o ich ekspresji i możliwości realizacji projektów. Chcemy, aby tłem do ich działań, ale i katalizatorem była tkanka miejska. Wierzymy, że dzięki wskazaniu im nowych ścieżek będą potrafili tworzyć dzieła uniwersalne, bez ograniczeń, a przy tym niekonwencjonalne, i zaskakujące.

Dodaj komentarz