Teatr Mały zaprasza!

Kategoria:

Weekend z Magdaleną Drewnowską w Teatrze Małym.

Magdalena_DrewnowskaPo udanej inauguracji sezonu premierą „Ani z Zielonego Wzgórza” Teatr Mały w Manufakturze rozpoczyna cykl nowych prezentacji. Ich celem jest przybliżenie widzom sylwetek aktorów, związanych z tą sceną. Na początek bliżej poznamy Magdalenę Drewnowską.

– Magda to niezwykle pracowita aktorka – przedstawia swoją współpracownicę Mariusz Pilawski, dyrektor Teatru Małego w Manufakturze – Wystarczy wspomnieć, że w ciągu niecałych dwóch sezonów przygotowała na naszą scenę aż pięć istotnych ról. Ta najnowsza, wścibskiej Małgorzaty w „Ani z Zielonego Wzgórza”, odbiła się bardzo pozytywnym echem w środowiskach opiniotwórczych całego kraju.

Magdalena Drewnowska to absolwentka łódzkiej szkoły filmowej z roku 2006. Jest laureatką II nagrody na XXIV Festiwalu Szkół Teatralnych w Łodzi za rolę Ałły w przedstawieniu dyplomowym „Gąska” w reż. Waldemara Śmigasiewicza oraz nagrody na Festiwalu Interpretacji Piosenki Aktorskiej w Bydgoszczy. W 2007 roku zaangażowana została do Teatru Powszechnego w Łodzi, w którym grała do roku 2012, współpracując w tym czasie także z Teatrem Polskim w Szczecinie. Jednak po ślubie z łódzkim pedagogiem muzycznym i świetnym pianistą Michałem poświęciła się wychowaniu dwóch córeczek, oddalając się na pewien czas od sceny.

Powróciła do pracy, współpracując z Teatrem Zwierciadło w Łodzi. Wiosną 2014 roku związała swój artystyczny los z Teatrem Małym, gdzie dotąd zagrała Pauliene w „Miłości i polityce” Pierre’a Sauvila, Goplanę w „Balladynie”, Panią w mini-musicalu „Wesołego powszedniego dnia”  Młynarskiego i Derfla, demoniczną Evę w ciepłej komedii „To nie była piata, to była dziewiąta”” Aldo Nicolaja. Wykazała się artystyczną ekwilibrystyką w „Scenariuszu dla trzech aktorek” Bogusława Schaeffera w reżyserii Bogusława Semotiuka, a ostatnio wcieliła się we wścibską Małgorzatę w „Ani z Zielonego Wzgórza” w reżyserii Małgorzaty Flegel .

W najbliższy piątek i sobotę (30 – 31.10), o g.19.15, Magdalenę Drewnowską podziwiać można w przedstawieniu „Wesołego powszedniego dnia. Młynarski sentymentalnie”. To mini- musical, wyreżyserowany przez Małgorzatę Flegel do tekstów Wojciecha Młynarskiego i muzyki Jerzego Derfla. Po obydwu przedstawieniach widzowie będą mieli możliwość spotkania z aktorką w teatralnym foyer a także otrzymania zdjęcia z autografem Magdaleny Drewnowskiej.

Autor: redakcja

28.10.2015