Tajne życie dworu Władimira Putina ujawnione przez Michaiła Zygara

Kategoria:

Nie ma dziennikarza na świecie, który tak głęboko przeniknąłby
sekrety Władimira Putina i jego dworu.
Jego rozmowy z najbliższymi współpracownikami rosyjskiego prezydenta, który stał się koszmarnym snem świata,
doprowadziły go do szokującego wniosku:
PUTIN NIE ISTNIEJE.
Kto więc rządzi na Kremlu?
Kto trzyma w szachu pół świata?
Kim jest człowiek, który uchodzi za rosyjskiego prezydenta?

wszyscy-ludzie-kremlaNie, Zygar wcale nie twierdzi, że Kremlem rządzi sobowtór prawdziwego Putina albo że Putin jest marionetką. Odpowiedź jest znacznie bardziej fascynująca. Układa się ona w opowieść przypominającą serial „House of cards”. Tylko że każde słowo, każda anegdota w tej historii jest prawdziwa.

„Wszyscy ludzie Kremla” to również kalejdoskop znanych bądź ukrywających się w cieniu najważniejszych figur rosyjskiej polityki, pełen nieoczekiwanych zwrotów akcji, chwilowych wzlotów i ostatecznych upadków, obdarowań i kradzieży, spisków, podgryzań, kłamstw i podstawiania nóg. Kapitalnie udokumentowana panorama elit rządzących Rosją na tle świata całego dotychczasowego XXI wieku i szokująca rzecz o mechanizmach autorytarnej władzy, o jakich dziś powinniśmy wiedzieć jak najwięcej…

Z tej książki dowiedziałem się nie tylko tego, co chciałbym wiedzieć o Rosji. Również tego, czego o niej wcale nie chciałem wiedzieć
Borys Akunin

Po raz pierwszy przeczytałam tak przekonujący i pełny opis wszystkiego, co działo się w Rosji przez ostatnie 20 lat.
Swietłana Aleksijewicz

Fenomenalna diagnoza wojen od dwudziestu lat toczonych na Kremlu w wykonaniu najlepiej poinformowanego dziennikarza w Moskwie. Michaił Zygar, ekspert od Kremla i jego elit, w porywający sposób opisuje i wyjaśnia jak doszło do przeobrażenia Władimira Putina z reformatora w postrach całego świata.

Wacław Radziwinowicz

Michaił Zygar do niedawna był redaktorem naczelnym jedynego niezależnego kanału telewizyjnego w Rosji „TV Dożdź” (Deszcz). Swojego odwołania nie komentuje żeby nie narazić siebie i swoich informatorów na Kremlu. Jednak według „Echa Moskwy” Zygar padł ofiarą niezadowolenia administracji Putina z powodu ukazania się niniejszej książki.
Autor: redakcja

16.04.2017