Sexy Suicide.

Kategoria:

Ukazał się nowy klip warszawsko-sosnowieckiego duetu Sexy Suicide.
Tym razem wybór padł na kompozycję „Diary of Moon”

Wokalistka Marika Tomczyk tak mówi o klipie „Diary of Moon”:

„Klip, podobnie jak i piosenka opowiada o mrocznym przyjacielu, który niczym koszmar senny pojawia się w nocy. Bohaterka klipu żądna przygód wyrusza w miasto wiedząc, że go spotka. Niestety ten romans kończy się z każdym wschodem słońca. Ponieważ ta znajomość istnieje tylko pod osłoną nocy”. 

Strona wizualna teledysku utrzymana jest w jakości rodem z kasety VHS, co ma podkreślić miłość zespołu do popkultury z lat 80. ubiegłego wieku.

Sexy Suicide to warszawsko-sosnowiecki duet grający melancholijną muzykę synthpop – industrial, opartą na brzmieniu starych instrumentów elektronicznych. To electro popowa grupa mocno osadzona muzycznie w klimatach lat 80-tych XX wieku. Sporo koncertują, nie tylko w Polsce. Są zapraszani na prestiżowe imprezy i festiwale muzyki elektronicznej w Niemczech, Wielkiej Brytanii, Irlandii. W skład duetu wchodzą: charyzmatyczna wokalistka Marika Tomczyk (wokal, teksty, linie, chórki) i mroczny, tajemniczy mistrz drugiego planu – Bartłomiej „Poldek” Salamon (muzyka, syntezatory, sampling, programowanie). Są oryginalni i  zdeterminowani, aby muzyka synth popowa wyszła poza ramy zamkniętych imprez i mrocznych klubów. 27 maja 2016 roku pojawił się w sklepach ich debiutancki krążek zatytułowany „Intruder”.

Najbliższe koncerty Sexy Suicide:
17.09. Częstochowa, Carpe Diem
18.09. Warszawa, Rejs
15.10. Będzin, DM Ultra Party
28.10. Kalisz, Ambient Festival
29.10. Kalisz, Fanaberia

Ikona wpisy pochodzi ze strony: wavepressblog.com

Autor: redakcja

15.09.2016