Premierowy teledysk Coals: VHS Nightmare!

Melanż magnetycznych i absurdalnych obrazków wyciągniętych z najlepszego koszmaru zapisanego na taśmie VHS. Tak przedstawia się nowy klip duetu Coals debiutującego w październiku albumem długogrającym. „VHS Nightmare” to kolejny klip promujący „Tamagotchi” LP. Gościnnie w utworze udzielił się Hatti Vatti.

Trzeba przyznać, że Kasia Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski po raz kolejny nie biorą jeńców, samemu zabierając się za reżyserię i montaż video. W efekcie dostajemy bardzo kwaśną opowieść o samotnym, społecznie odizolowanym bohaterze, która świetnie koresponduje z treścią utworu i wizualnymi inspiracjami zespołu (Skojarzenia z „Twin Peaks” są nieuniknione). Autorem zdjęć do „VHS Nightmare” jest francuz Stephan Ridard, z którym Coals poznali się przy okazji nagrania live sesji dla KEXP w islandzkim Kex Hostel. Już podczas drugiego spotkania, podczas trasy zespołu po Francji, zdecydowali o wspólnej pracy nad klipem. Co ciekawe Stephane Ridard regularnie jako operator współpracuje z francuską gwiazdą pop o polskich korzeniach – Mattem Pokorą. Twórcze działania przy „VHS Nightmare” z pewnością stanowiły odskocznię od jego codziennych zajęć. Przekonajcie się sami!

Klip promuje debiutancki album Coals. Tamagotchi LP to materiał bardzo współczesny, choć na wskroś przesiąknięty nostalgią. Inspiracje folkiem i klipami z MTV, łączą się tu z najbardziej aktualnymi odmianami hip-hopu. Na cykających hi-hatami, zbasowanych instrumentalach Łukasza Rozmysłowskiego, Katarzyna Kowalczyk płynnie przechodzi od elfich wokaliz do nieśmiałych rapsów. Efektem jest emocjonalnie zdystansowana, introwertyczna muzyka dla wszystkich, dla których najlepsza impreza oznacza wieczór w domu z YouTubem, a najlepszy rave to ten w ich głowie. Premierze płyty będzie towarzyszyć trasa koncertowa. Oprócz występów w Niemczech, Austrii, Czechach i Słowacji, Coals w listopadzie i grudniu zagrają w dziewięciu miastach w Polsce.

Tamagotchi Tour:

10.11 / Łódź / Pop’n’Art
11.11 / Sopot / Sfinks700
17.11 / Lublin / Dom Kultury
18.11 / Katowice / Fabryka Porcelany
19.11 / Kraków / Zet Pe Te (+ Lor)
30.11 / Toruń / NRD
1.12 / Poznań / Scena Na Piętrze
2.12 / TBA
3.12. / Warszawa / Niebo (Distorted Club)

BIO:

Coals to młody duet ze Śląska, w którego skład wchodzą Katarzyna Kowalczyk i Łukasz Rozmysłowski. Po zaledwie pół roku istnienia grupa została zaproszona na OFF Festival, podczas którego Kasia i Łukasz m.in. otwierali pierwszą w Polsce videosesję dla legendarnej stacji KEXP. W ostatnich miesiącach zespół regularnie występuje na zagranicznych festiwalach (Positivus Festival, Reeperbahn Festival, LOFTAS, Tune In Tel Aviv, BUSH Budapest czy MENT Ljubljana).
W listopadzie 2016 Coals wystąpili także na Iceland Airwaves w Reykjaviku, gdzie nagrali przy okazji drugą sesję dla KEXP w słynnym Kex Hostel. Ich debiutancki album długogrający „Tamagotchi” ukaże się 13 października 2017!

Dodaj komentarz