Nadchodzi muzyczna rewolucja!

Kategoria:

 

! STARTUJE 6 EDYCJA EMERGENZA FESTIVAL POLSKA !

Emergenza - Logo - Born To Play LiveNastępuje prawdziwe trzęsienie ziemi na polskiej młodej scenie muzycznej, bowiem startuje nabór na największy festiwal na świecie dla zespołów bez kontraktów płytowych. Trwać on będzie do czerwca 2017 roku. W dziewięciu polskich okręgach – Silesii (Katowicach, Gliwicach, Tychach, Częstochowie, Bielsko-Białej), Krakowie, Łodzi, Lublinie, Poznaniu, Szczecinie, Trójmieście (Gdyni, Gdańsku) oraz Warszawie odbędzie się po kilkadziesiąt koncertów, z których publiczność oraz międzynarodowe Jury wyłaniać będzie krajowego, a następnie światowego zwycięzcę.

Urodziłeś się, by grać na scenie?

Emergenza jest obecnie największym i najpopularniejszym na świecie międzynarodowym festiwalem muzycznym poświęconym młodym zespołom. Do tej pory we wszystkich edycjach wzięło udział ponad sto tysięcy kapel, które co rok konkurują ze sobą o tytuł najlepszego zespołu na świecie. Festiwal odbywa się w 800 najlepszych klubach muzycznych 33 krajów Europy, Ameryki Północnej, Japonii i Oceanii. Cała impreza skupia uwagę milionowej widowni.

Emergenza jest otwarta na wszystkie gatunki muzyczne.

Warunkiem udziału jest brak kontraktu płytowego z dużą wytwórnią oraz wykonanie własnych utworów. Dla zespołów to szansa na wypromowanie własnej twórczości, ukazanie się szerokiej publiczności oraz zrealizowanie swoich muzycznych marzeń. Dla fanów kontakt z najciekawszymi młodymi zespołami świata.

 

W dotychczasowych edycjach Emergenza Polska wzięło udział ponad 700 zespołów, odbyło się 160 koncertów w 25 klubach w 14 miastach. Kolejne edycje sukcesywnie poszerzały zasięg Festiwalu o nowe miasta oraz kolejne nagrody (min. wydanie płyty, dystrybucja cyfrowa, projekty graficzne, sesje zdjęciowe, teledysk, zajęcia wokalne).

Współpracowaliśmy z takimi markami jak Marshall, Sony Music Poland, Steinberg, Hesu, Akademia Menedżerów Muzycznych, Patronite, Czarcie Kopyto, Natal, Guitar Max, Decybelia, Fabryka Zespołów, Fun Lovin Agency, Nu Plays, Maq Records, Katofonia Workshop, Macca Mastering, Onit Agency, Band Photo, WspieramTo, 7nine11, GuzikART, VoiceOn i inni …

Zdobądź rozgłos i podbij serca fanów w 5. edycji!

W szóstej edycji polskiej Emergenzy, w dziewięciu okręgach odbywać się będą prawdziwe bitwy muzyczne pomiędzy kapelami. Zespoły mogą mieć bezpośredni wpływ na ilość publiczności oraz wyniki głosowania, ponieważ zostaną zaangażowane w czynną promocję Festiwalu.

W pierwszej rundzie zwycięski zespół ocenia i wyłania tylko i wyłącznie publika koncertowa. Natomiast od etapu półfinałów dodatkowo zespoły oceniać będzie Jury. Wyjątkiem jest otrzymanie od organizatora „Dzikiej Karty”, czyli przepustki do dalszego etapu Festiwalu. Każdy zespół ma możliwość wybicia się oraz ukazania światu swojego talentu!

Szczegóły konkretnych występów pojawiać się będą na bieżąco na stronie Emergenzy http://www.emergenza.net  oraz na fanpage’u Emergenza Polska https://www.facebook.com/emergenzapolska

Młode zespoły mogą rejestrować swój udział na Festiwalu na jego oficjalnej stronie: www.emergenza.net

Czy jesteście gotowi zagrać w najpopularniejszych klubach na świecie?

Podczas trwania Festiwalu na zespoły czeka szereg przygód i muzycznych wyzwań, wyjazdów, nowych kontaktów i możliwości. Wolą organizatorów jest stworzenie profesjonalnych warunków dla startujących zespołów oraz umożliwienie im dalszej drogi budowania sukcesu muzycznego.

Najlepsze z grup, które zwyciężą w finałach krajowych, spotykają się na finale światowym Emergenzy, w Niemczech na Taubertal Open Air Festival (lato 2017). Zespoły biorące udział w Festiwalu mają szansę zagrać w najpopularniejszych klubach na świecie: Palladio, Melkweg, London Astoria, Rolling Stone, Oranżeria, SO36 i Muffathalle, na specjalnie przygotowanej scenie i na profesjonalnym sprzęcie, oraz zdobyć nagrody w postaci instrumentów muzycznych.

Emergenza Polska Sezon SZÓSTY (2016/17) : START!

Zapraszamy wszystkie młode, ambitne kapele do skorzystania z wielkiej szansy.
Emergenza to nie talent show, to poważna muzyczna impreza, która nastawiona jest na znalezienie i pomoc prawdziwym, utalentowanym artystom. Warto pamiętać, że ten festiwal odmienił losy wielu zespołów!

Każdy z Was może być jak zwycięzcy polskich edycji Straight Jack Cat , Chico , Pora Wiatru, ShataQS czy Antiplan

Mało tego, każdy z Was może być jak zwycięzcy finału światowego!
Chyba nie trzeba namawiać do uczestnictwa…

Odwagi!

Więcej informacji na:
www.emergenza.net
www.youtube/user/emergenzapolska
www.facebook.com/emergenzapolska

Autor: redakcja

20.09.2016