Muzyka na VII edycji Light. Move. Festival.

PLAKAT_MUZYKA_b1(1)Kamp!, Ted Nemeth, Wojtek Urbański, Agi Brine i Amourette – to artyści imprez muzycznych Light. Move. Festival., którzy zagrają na najbliższej edycji festiwalu światła.

Po raz pierwszy w programie Light. Move. Festival. znalazły się wydarzenia muzyczne, które będą dostępne dla wszystkich festiwalowiczów. – Muzyka, obok światła, jest ważnym elementem Light. Move. Festival. W tym roku chcieliśmy to dodatkowo podkreślić tworząc pięć imprez muzycznych oraz spektakl świetlno-instrumentalny oparty na muzyce klasycznej kanadyjskiej wytwórni muzycznej Analekta – wyjaśnia Beata Konieczniak, Kreator Light. Move. Festival.

Kamp! na Light. Move. Festival.

Największą atrakcją muzyczną nadchodzącej edycji LMF będzie koncert zespołu Kamp! Ich single “Melt”, “Cairo” i “Distance Of The Modern Hearts” to znane przeboje electro pop. “Dany”, najnowszy hit elektronicznego trio z Łodzi zapowiada trzecią płytę zespołu, której repertuar będzie można usłyszeć w sobotę od godz. 21.30 na Light. Move. Festival. Kamp! wystąpi w Pasażu Schillera w Red Bull Container, dzięki współpracy Light. Move. Festival. i Red Bull.

Wariacje muzyczne na 6 Sierpnia

W piątek i sobotę pod zegarem przy ul. 6 Sierpnia zagrają artyści Songwriter Łódź Festival organizowanym przez Łódzkie Centrum Wydarzeń. W piątek o godz. 21 i 23 wystąpi Agi Brine. To poznańska artystka, która w swoim brzmieniu łączy inspiracje songwriterskim popem spod znaku Tori Amos i pełnym kobiecego wdzięku r’n’b w stylu Aaliyah. Na swoim koncie ma docenioną przez prasę i fanów EP-kę „Filling Empty Spaces”. Artystka występowała z takimi wykonawcami, jak Elliphant i Morcheeba. W piątek i sobotę o godz. 22 pod zegarem wystąpi Amourette, czyli autorski, akustyczny projekt Kuby Ziomala, łódzkiego muzyka z bluesowym brzmieniem. Na Songwriter Łódź Festival zagra także znany z utworów „Umówiony znak” i „Wspólny punkt” zespół Ted Nemeth (sobota, godz. 21 i 23), który właśnie wydał drugą płytę „CTRL C”. Kwartet muzyków, który zaczynał od grania w jednym z łódzkich garaży, występował na scenie u boku takich zespołów jak: Organek, T.Love Alternative, Pidżama Porno czy happysad.

Kandinsky, kurtyna z kulek LED i muzyczna kamienica

Na Light. Move. Festival. nie zabraknie wydarzeń, które będą połączeniem multimedialnego spektaklu i muzycznego widowiska. W Parku Staromiejskim powstanie niezwykła scena inspirowana twórczością moskiewskiego awangardzisty Wassily’ego Kadinsky’ego. W klubowy nastrój wprowadzą uczestników VJ TV Moob i Hercϟ.

Kolejnym przystankiem muzycznym będzie plac przed Domem Handlowym „Magda”, na której stanie „Muzyczna kurtyna”. Przez trzy wieczory festiwalu światła kilkaset kulek LED będzie się mienić milionami kolorowych świateł. W sobotę o godz. 21 rzeźba świetlna zamieni się w scenę, na której stanie konsoleta DJ-a. Światła LED będą się zmieniać do rytmu muzyki zmiksowanej przez Wojtka Urbańskiego, współtwórcę projektu RYSY.

Ciekawymi punktami programu Light. Move. Festival. będzie muzyka akompaniująca świetlnym iluminacjom kamienic przy ulicy Piotrkowskiej. „Music House”, czyli roztańczona kamienica przy ul. Piotrkowskiej 113 będzie świecić milionem barw do zremiksowanej muzyki funky przeplatanej z największymi światowymi hitami. Z kolei między numerami 82 a 92 będzie można usłyszeć muzykę największej niezależnej wytwórni muzyki klasycznej w Kanadzie – Analekty. Głównym punktem roztańczonej architektury na ulicy Piotrkowskiej będzie kamienica pod Gutenbergiem pod numerem 86, która jest także siedzibą organizatora Light. Move. Festival. – Fundacji Lux Pro Monumentis.

Jeszcze więcej o festiwalu: http://zazyjkultury.pl/top-10-na-light-move-festival-2017/

Dodaj komentarz