Tajemnice gdańskich uliczek w marcu: Wśród zawodowców – Główne Miasto

Marcowy spacer Gdańskich Miniatur wiedzie szlakiem dawnych i współczesnych zawodów. Uczestnicy i uczestniczki sprawdzą czy na ulicach Kowalskiej, Złotników czy Szewskiej rzeczywiście znajdowały się zakłady tych rzemieślników. Ulice Pończosznicza i Kaletnicza również noszą swoją nazwę nie bez powodu! IKM zaprasza 25 marca do odkrywania tajemnic gdańskich uliczek z przewodniczką Ewą Czerwińską i portalem iBedeker. Wstęp wolny, nie obowiązują zapisy.

Wędrówka po uliczkach Głównego Miasta rozpocznie się od ulicy Bogusławskiego, gdzie uczestnicy i uczestniczki spaceru poznają historię Gdańskiego Teatru Szekspirowskiego. Następnie spacerowicze udadzą się się na Targ Węglowy by podziwiać architekturę Teatru Wybrzeże. Dawniej ze względu na swój kształt nazywany był młynkiem do kawy, a później ze względu na dużą ilość okien – akwarium. Wycieczka przejdzie również ulicą Kaletniczą, Piwną oraz Pończoszników. Spacery są bezpłatne i nie obowiązują zapisy.

Spacer dla rodzin i grupy nieformalne

25 marca: „Tajemniceminiatury_listopad_2016_fot.MartaKąkel gdańskich uliczek – Wśród zawodowców – Główne Miasto”

Godziny: 11.00, 12.30, 14.00

Miejsce spotkania: godz.11.00, 14.00: ul. Bogusławskiego 1, godz.12.30: ul. Pończoszników 8

Informacje: miniatury@ikm.gda.pl

Najmłodsi uczestnicy/czki powinni mieć minimum 11 lat. Spacer trwa około 1,5 godziny i jest bezpłatny.

Organizatorzy informują, że zapewniają oprowadzanie. Nie zwalnia to Państwa z obowiązku zapewnienia osobom nieletnim opieki zgodnej z obowiązującymi przepisami prawa. Na spacer nie mogą zapisywać się osoby niepełnoletnie bez opieki.

Spacer w trakcie jego przebiegu będzie fotografowany i filmowany. Relacja ze spaceru ukaże się na portalu iBedeker.

Książka „Gdańskie Miniatury” dostępna online i w IKM

W ramach projektu edukacyjnego „Gdańskie Miniatury” Instytut Kultury Miejskiej po raz drugi wydał zbiór gier miejskich „Style architektoniczne w Gdańsku”. W publikacji przedstawione są zabytki z okresu romańskiego, gotyku, renesansu i manieryzmu, baroku, rokoko i klasycyzmu, eklektyzmu i neostylów, a także budowle z okresu modernizmu i socrealizmu. Wersja drukowana (bezpłatna) dostępna jest w Instytucie Kultury Miejskiej, online na www.gdanskieminiatury.ikm.gda.pl/ksiazka/.

Dodaj komentarz