Wystawy w Galerii Fotografii Miasta Rzeszowa : Władysław Szulc – „Rzeczywiste i nierzeczywiste” oraz Galeria Debiuty – Rafał Węgrzyn.

Galeria Fotografii Miasta Rzeszowa zaprasza na Wystawy: Władysław Szulc – „Rzeczywiste i nierzeczywiste” oraz Galeria Debiuty – Rafał Węgrzyn.

15.02.2016 – 10.03.2016

GFMT

Władysław Szulc ur. w 1933 r. w Staszowie, studiował konserwatorstwo i muzealnictwo na Wydziale Sztuk Pięknych Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu (absolutorium w 1956 r.). Pracował jako konserwator i wykonawca witraży, a także fotograf w toruńskim oddziale Pracowni Konserwacji Zabytków.  W Sanoku zamieszkał w 1964 r. i pracował jako fotograf w Muzeum Budownictwa Ludowego do emerytury w 1998 r. W ciągu 34 lat pracy zawodowej udokumentował tysiące obiektów ludowej kultury materialnej z terenu Podkarpacia, dzieł sztuki, obiektów architektury sakralnej. Fotografię artystyczną zaczął uprawiać po studiach; brał udział w licznych wystawach i konkursach (z wyjątkiem okresu 1981- 89) i zdobył około 30 nagród i wyróżnień. Wystawy autorskie prezentował w galeriach na terenie województwa podkarpackiego, w Kielcach, Toruniu, Warszawie i Oxfordzie. W 2001 roku został członkiem Związku Polskich Artystów Fotografików. W roku 2012 w Galerii Sanockiej BWA miała miejsce wystawa „50×50”, na której zaprezentował fotografie toruńskie, pochodzące z lat 60. XX wieku. W 2013 r. była eksponowana  w Toruniu, w Dworze Artusa, w ramach corocznych Dni Torunia. W latach 70. Władysław Szulc zaczął także malować. Swoje prace, głównie akwarele, eksponował na wystawach indywidualnych. Jest także współautorem – obok poety Janusza Szubera – poetycko-malarskiego albumu „Mojość” książki, której obydwa nakłady (2005, 2012) wyczerpane zostały w ciągu kilku tygodni, a wśród jej entuzjastów znalazło się wiele znakomitości. Marian Pankowski w liście do autorów i wydawców nazwał ją „Wielką Księgą, jakiej Sanok jeszcze nie miał”, a prof. Józef Nowakowski z Uniwersytetu Rzeszowskiego podczas sanockiej promocji albumu podkreślił, iż w perspektywie lokalnej „Mojość” to „Pan Tadeusz odchodzącej sanockiej inteligencji i mieszczaństwa”.

Rafał Węgrzyn ur. się w 1974 w Sanoku. Należy do Klubu Fotografików Sanockich. Absolwent Akademii Górniczo-Hutniczej w Krakowie. Pracuje i mieszka w Sanoku.

Wystawy indywidualne: 2009 – Ottaviano – Komune di Napoli (Włochy). Udział w wystawach zbiorowych: 2002, 2010, 2011, 2013, 2014 – MBP Sanok, 2003- BWA Rzeszów, 2013 – XVII Biennale Plakatu Fotograficznego, 2015 – Galeria Gas w Sanoku.


Teatr Maska zaprasza na spektakl – „Dzień Dobry Świnko”

Dzień Dobry ŚwinkoTygrysek i Miś to najlepsi przyjaciele. Od zawsze. Razem się bawią i razem pracują.
Mogą na siebie liczyć. Lubią spędzać razem czas. Jednak pewnego dnia pomiędzy dwójkę przyjaciół wkracza Świnka.
Zupełnie inna niż odpowiedzialny Miś, świetna zarówno w wymyślaniu zabaw, jak i w unikaniu obowiązków… Nowa znajoma fascynuje Tygryska, który chce spędzać z nią każdą wolną chwilę. Czy jednak można żyć samą zabawą i czy warto zapominać o starych przyjaciołach? Tego dowiecie się podczas przedstawienia.

przekład: Emilia Bielicka
adaptacja: Henryk Hryniewicki
dla dzieci od 3 lat

Obsada:
Kamila Korolko
Robert Luszowski
Małgorzata Szczyrek

21.02.2016
Godz.16:30
Teatr Maska
Spektakl – „Dzień Dobry Świnko”

Dodaj komentarz