IMAGING KOREA!
Do Warszawy przyjechały fotografie nigdy dotąd nie pokazywane światu!

IMAGING KOREA.PlakatJuż w najbliższy czwartek,  1 grudnia 2016 roku, zostanie otwarta wystawa fotografii dokumentalnej przedstawiającej niezwykłe i mało znane oblicza Korei. Zaprezentowanych zostanie sto dwadzieścia pięć prac, siedmiu uznanych mistrzów obiektywu. IMAGING KOREA to spojrzenie na codzienne życie koreańskiej wsi lat ‘70, krajobraz strefy zdemilitaryzowanej, życie buddyjskich mnichów oraz piękno nieskażonej azjatyckiej przyrody. Fotografie będą prezentowane  do 30 stycznia 2017 roku w Muzeum Etnograficznym w Warszawie.

Wystawa „IMAGING KOREA – Poza ludźmi, krainą i czasem”  to niezwykły, poruszający, mozaikowy obraz  Korei widziany oczyma siedmiu dokumentalistów różnych pokoleń: KANG Woongu, KWON Taegyun, KIM Jungman, PARK Jongwoo, LEE Gapchul, CHO Daeyeon, oraz SEO Heunkang, KANG Woongu, KWON Taegyun, KIM Jungman, PARK Jongwoo, LEE Gapchul, CHO Daeyeon oraz SEO Heunkang. Zebrane ujęcia nigdy dotąd nie były prezentowane europejskiej publiczności. To niebywała okazja spojrzenia na nieistniejącą już Koreę oraz na jej dynamiczną teraźniejszość uchwyconą w sposób zarówno ciepły, jak i przejmujący. Dodatkowym atutem instalacji jest zebranie prac tak różnych artystów w jednym miejscu. Dzięki temu oryginalnemu zestawieniu portret Korei staje się wielowątkowy, barwny i bardzo wciągający. Polska jest już trzecim krajem na trasie wystawy „IMAGING KOREA – Poza ludźmi, krainą i czasem”. W następnym roku fotografie odwiedzą Kazachstan oraz Hiszpanię. Organizatorem instalacji jest Centrum Kultury Koreańskiej w Warszawie, a kuratorem SEOK Jaehyun.

Poznajcie siedmiu samurajów obiektywu:

IMAGING KOREA.KANG WoonguKANG Woongu. Nazywa samego siebie „fotografem domowym”, co trafnie określa jego podejście do codzienności. Na wystawę wybrał prace z projektu „Szczęście czy Przeznaczenie”, prezentujące życie koreańskiej wsi  lat 70’tych dwudziestego wieku.

KWON Taegyun. Nieżyjący już artysta nieustannie fotografował kulturę, historię oraz sposób życia mieszkańców Korei. Zasłynął jako samozwańczy nomad „najlepiej utrwalający sentyment” do tego kraju.IMAGING KOREA.KIM Jungman

LEE Gapchul. Fotograf lubuje się w ziarnistych teksturach, krzywych kadrach i rozproszonej ostrości. Za pomocą tej techniki stara się oderwać od rzeczywistości i pokazać wewnętrzne życie Koreańczyków.

KIM Jungman. Jego specjalizacja to fotografia modowa i artystyczna. Pracował dla magazynów takich jak Elle, czy Vogue. Dzięki jego pracom włączonym do kolekcji na nowo odkrywamy piękno Korei.

PARK Jongwoo. Dziennikarz i  dokumentalista, przemierzający odległe i trudne zakątki świata. Podczas IMAGINING KOREA zobaczymy zdjęcia jego autorstwa ze strefy zdemilitaryzowanej, która rozcina Półwysep Koreański.

IMAGING KOREA.CHO DaeyeonCHO Daeyeon. Przeprowadzka w południowe zakątki Korei zainspirowała go do uwiecznienia krajobrazu kulturowego oraz scen z życia regionu. Artysta pokazuje nam życie mnichów  w miejscach, gdzie buddyzm zawitał do Korei w pierwszej kolejności.

SEO Heunkang. Swoimi zdjęciami składa hołd koreańskiej architekturze. Odnajduje obiekty, w których ślady historii są najlepiej widoczne. Odpowiednio dobrane światło i długość migawki nadają jego pracom osobisty wydźwięk.


IMAGING KOREA – Poza ludźmi, krainą i czasem
Węgry / Niemcy / Polska / Kazachstan / Hiszpania

01.12.2016 – 30.01.2017
Państwowe Muzeum Etnograficznego w Warszawie

Koszt wstępu na wystawy czasowe:
bilet normalny 20pln, bilet ulgowy 10pln, bilet grupowy 15pln.
www.ethnomuseum.pl

Dodaj komentarz