Defying prezentuje nowy mini-album

„The Splinter of Light We Misread” to tytuł nowego wydawnictwa olsztyńskiej formacji Defying, które ukazało się w miniony piątek w nakładzie 250 egzemplarzy.

Defying powstał w 2008 roku w Olsztynie. Muzycy kapeli od początku działalności założyli sobie, że chcą grać muzykę eklektyczną, łączącą w sobie wiele różnych gatunków muzycznych, również tych spoza granicy metalu. Efektem ich pracy był, wydany własnym sumptem, konceptowy album „Nexus Artificial”, świetnie przyjęty zarówno przez słuchaczy, jak i recenzentów. Tematyka tekstów oscylowała wokół genezy człowieka, zadając jednocześnie pytanie: czy siła sprawcza, utożsamiana z boską, nie miała w rzeczywistości korzeni pozaziemskich?
Defying promowali ten materiał na żywo, dzieląc scenę, m.in. z Traumą, Disperse, Butterfly Trajectory czy Kat & Roman Kostrzewski.

Defying-The-Splinter-Of-Light-We-MisreadPo dwóch latach od ukazania się debiutu grupa ponownie własnymi siłami, wydała EP, zatytułowaną „The Splinter of Light We Misread”, która zawiera ponad 30 minut mrocznego i brudnego postmetalowego grania. Znalazły się na niej cztery utwory, w tym cover „New Dawn Fades” kultowych brytyjskich post-punkowców Joy Division.

Podobnie jak poprzednio, tak i tym razem kwartet zastosował połączenie różnych gatunków ciężkiego grania. Na mini albumie znalazły się zarówno elementy charakterystyczne dla post-oraz progmetalu, jak i sludge’u czy blackmetalowego brudu. Nie zabrakło również elementów ambientowych. Dodatkowo w nagraniach gościnnie wzięli udział saksofonista Rafał Wawszkiewicz z Merkabah, skrzypek Marcin Drabik z Shannon, trębacz Piotr Ziarek Ziarkiewicz, były wokalista grupy Marcin Bielski oraz ponownie Natalia Szałaj, odpowiedzialna za damskie wokale na poprzednim wydawnictwie Defying.

Album jest dostępny za darmo w wersji elektronicznej oraz w serwisach streamingowych, a także w formie ręcznie wykonanego, 16-stronicowego digibooka. W środku znajdują się prace Beaty Wiśniowskiej, której fotografie również zdobiły wnętrze szaty graficznej „Nexus Artificial”.

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *

Test AntySPAMowy *