Debiutancki teledysk poznańskiego Beyond The Event Horizon

W piątek 6 maja miał swoją premierę pierwszy teledysk w historii grupy Beyond The Event Horizon.

Zespół Beyond the Event Horizon powstał w roku 2010 r. w Poznaniu z inicjatywy Marka i Adama, obecnych gitarzystów. Ich muzyka to post-rock nie do końca trzymający się przetartych schematów, co daje im własną tożsamość muzyczną. Przez cały czas grupa aktywnie pracowała nad materiałem i uznaniem nie tylko lokalnej publiczności, zdobywając kilka wyróżnień podczas przeglądów kapel, a także biorąc udział w ważniejszych imprezach jak chociażby: poznański „Energia Lecha Festival” oraz supportując takie zespoły jak: Khuda czy Dorena. Beyond The Event Horizon wyróżniony został specjalną nagrodą Anny Józefiny Lubienieckiej (ex-wokalistka Varius Manx) w plebiscycie „Studenckie poniedziałki 2011r.” Przełomowym momentem dla zespołu stał się udział w POST ROCK FESTIVAL, gdzie zagrali przed Long Distance Calling (Niemcy) oraz Tune (Polska). Choć zespół ma na swoim koncie doświadczenia z wokalistką, obecnie postawił na twórczość instrumentalną.

W obecnym składzie zespół gra od czerwca 2012 r.: Adam „Kowal” Kowalka (gitara), Marek „Maras” Chorążyczewski (gitara), Paweł Michałowski (perkusja), Jakub Puszyński (bas), Tytus Adamczewski (klawisze/efekty).

Twórczość formacji Beyond the Event Horizon to ogólnie rzecz ujmując instrumentalny alternatywny post rock/post metal, lecz nie do końca trzymający się ustalonego schematu. Oparte na prostych riffach długie utwory o kosmicznym przestrzennym wybrzmieniu zabierają słuchaczy w pełną wrażeń podróż po wszech świecie. Utwory rozbrzmiewają z wolna, wybuchając harmonią dźwięków poszarpanych mocniejszymi uderzeniami w perkusję i struny gitary. Ambientowy klimat zapewnia bogata kompozycja efektów i klawiszy. Efektem pracy członków zespołu był nagrany i zmiksowany w lutym 2013 r., w Perlazza Studio, materiał na debiutancki album pt. „Event Horizon”. Instrumentalna muzyka stworzona przez pięciu indywidualistów o różnych preferencjach muzycznych zaowocował różnorodnością. Ekspresja utworów wzrasta, aż do momentu kulminacyjnego w utworze „Sharper”, by potem spokojnie opadać, aż do nastrojowej i rytmicznej „Shanity”. Słuchacz spodziewać się może połączenia post rocka, metalu oraz muzyki psychodelicznej i progresywnej. Różnorodność dźwięków i stylów gwarantuje, że każdy znajdzie odzwierciedlenie swoich gustów muzycznych.

Dodaj komentarz